14.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2022-2023

12. V. Cais , 28. V. Cais , 33. V. Cais - 63. Z. Líkař
23

Převážně hrozivé jaro poslalo husinecký Slavoj na chvost tabulky 1.B třídy a v posledním duelu už bylo jasné, že sestup se Husinci nevyhne. Bavorov ale při teoretickém pádu dvou týmů bojoval ještě o záchranu.

Cais uzavřel hattrickem letošní kapitolu Slavoje

Souboj dvou týmů, které si zakládají hlavně na nakopánavých balonech nabídl devadesátce diváků podstatné věci převážně už v první půli. Bavorov možná svírala křeč, kterou v soubojích o záchranu pociťovali hráči například v Cehnicích. Defacto "přímý" souboj o záchranu se Bavorovu nepovedl ani tentokrát a vše se odstartovalo po dvanácti minutách hry, kdy se poprvé prosadil Cais. Střelec Slavoje držel svými brankami dlouho tým nad vodou sestupu, ale na jaře se střelec odmlčel. Střelný prach ale objevil hráč s číslem sedmnáct na zádech podruhé ve 28. minutě, kdy obrana hostí nezachytila jeho náběh. Po půl hodině hry navíc Cais přidal svoji osmáctou branku a stanovil tak poločas na výsledek 3-0.

Druhý poločas se už jen dohrával. Bavorov veděl, že otočit takhle rozjetý duel je skoro nemožné a Husinec poctivě bránil. Po hodině hry se sice v 63. minutě prosadil střídající Líkař, ale to bylo od Bavorovu vše. Husinec nakonec udržel své vedení as 1.B třídou se minimálně na rok rozloučil vítězstvím 3-1.