7.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2023-2024

--

Překvapivá ztráta Vestce, Viktorka plichtila na Kladně

10. T. Král , 59. J. Duda - 51. V. Máče , 84. V. Máče
5

Fotbalisté Viktore Vestec zaváhali v této sezoně doposud jednou, a to v Klecanech, kde prohráli 1:0. Dnes zajížděli vestečtí na půdu do Kladna, kde dvakrát prohrávali, pokaždé ale dokázal srovnat Vladimír Máče. Výsledkem tak byla dělba bodů.

Trefa nového Krále

Začátek utkání patřil domácím, centr z levé strany do vápna ale gólman Bašta chytil.

Na druhé straně Vidličkův průnik do vápna, který byl zakončený centrem, stačila obrana odvrátit na rohový kop.

Poté se ke střele z vápna dostal Hendrych, ale střela mu nesedla a domácí brankář Vokoun si s ní poradil.

V 10. minutě se dKladno dostalo do vedení. Míč za obranu nechal Hendrych skočit, Duda mu ho sebral, přihrál doleva zcela volnému Královi a ten prostřelil Baštu. Pro Tadeáše Krále, jenž debutoval v dresu kladenského B-týmu, to tak byla snová premiéra.

Ve 12. minutě mohlo být vyrovnáno. Jiří Ježdík přihrávkou mezi obránce poslal do samostatného úniku Petra Ježdíka, ale ten trefil pouze břevno domácí svatyně.

Poté měli vestečtí ještě několik dalších příležitostí, ale v brance domácích čaroval Vokoun, který vše pochytal.

Gólman Viktorky se však také nenudil a chytil střely Dudy i Pechra.

Úvodní dějství zakončila hlavička Pecinovského, která skončila nad brankou Martina Vokouna.

Vše dospělo k dělbě bodů

Druhý poločas začali domácí náporem, Pechr trefil bránícího Vidličku a Čermák přestřelil branku.

Na druhé straně se sám před brankáře dostal po přihrávce Máčeho Minha, ale brankaře neprostřelil.

V 51. minutě bylo vyrovnáno. Po odvráceném balónu se z hranice vápna trefil pěkným volejem do levé šibenice Vladimír Máče.

V 59. minutě se domácím povedla kombinace před pokutovým územím. Přihrávku převzal Jan Duda, Bašta proti němu vyběhl, ale na míč nedosáhl, a kladenští se tak podruhé v utkání dostali do vedení.

Poté utekl vestecké obraně Slabý, šel sám, ale Bašta pádem pod nohy míč chytil.

Hosté se snažili o vyrovnání, pozorný Abrham s Pechrem ale zastavovali veškeré viktoriánské útoky. A co prošlo, to zneškodnil pohotový Vokoun.

V 84. minutě se hosté přeci jen dočkali. Vidličkův roh obránce hlavou prodloužil, ale pouze k Máčemu. Ten míč netrefil ideálně, ale přesto skončil v síti.

Domácí poté zakončili střelami Pechra a Čermáka, ale jejich pokusy skončily nad brankou.

Na druhé straně střílel Máče, jehož pokus nadzvedl Petr Ježdík. Bohužel pro hosty ale nad branku.

V závěru mohl Máče završit hattrick, v dobré příležitosti však trefil pouze dobře postaveného brankáře.

Utkání uzavřela střela domácího Adama Bodláka z vápna, která ale nezamířila mezi tři tyče.

B-tým Kladna si tak doma s Vestcem body rozdělil.

SK Kladno B
Tomáš Abrham: Vzhledem k tomu, co bylo před týdnem, je to pro nás dobrý výsledek. Byl to takový zápas, ve kterém jsme mohli vyhrát i prohrát. Nakonec je ta remíza asi spravedlivá pro obě mužstva, jelikož šance byly na obou stranách a myslím si, že oba celky měly opory v gólmanech.

TJ Viktoria Vestec
Ivan Voborník: V utkání jsme ukázali morální sílu, kdy jsme dokázali vyrovnat nepříznivý stav a nechybělo mnoho, abychom zvítězili. Proti byl brankář Vokoun, který chytil v samém závěru tutovku Máčemu. Nutno říci, že domácí předvedli velmi dobrý kolektivní výkon a stálým nebezpečím byl pro naši obranu Král i Duda. Vynikající byl i brankář Vokoun. Velký podíl na výsledku má brankař Bašta, který zneškodnil čtyři samostatné nájezdy domácích. V obraně hrál spolehlivě Pecinovský s Hendrychem, v záloze Vidlička s Máčem a útočníci se neprosazovali proti dobře hrající domácí obraně.