22.kolo, Vysočina | Třebíč | III. třída sk. A, 2023-2024

--

--

V důležitém zápase ubojovala Litohoř výhru v Dukovanech B

16

Ani herní převaha hráčů Dukovan B k důležitým bodům proti Litohoři nevedla a porážka 3:4 může být při závěrečném zúčtování hodně zásadní

Hosté o gól lepší

V zápase o záchranu hostily Dukovany B Litohoř. Hosté byli o jeden bod za domácím celkem na posledním místě. Začátek utkání vyšel hostům náramně, když po sedmi minutách po brankách Libora Coufala a Tomáše Kosmáka vedli o dvě branky -0:2. Pro domácí to byla obrovská sprcha, ale přesto všichni domácí příznivci věřili, že Dukovany ještě zápas otočí. Ve 24. minutě dokonce domácí  kopali penaltu za ruku ve vápně, ale Pavel Horák bohužel pro Dukovany tuto šanci na snížení neproměnil. Do konce poločasu si domácí vytvořili několik šancí a ve 41. minutě se jim podařilo snížit na 1:2, když se z vápna trefil Jan Fojtášek. Hosté však měli k výhře blíže, ale před aktéry zápasu byl ještě celý poločas.

Hosté výhru uhájili

Druhou půli začli domácí mnohem lépe. Hned na začátku dával Pavel Horák branku a rázem bylo srovnáno na 2:2. O pět minut později ovšem hosté zahrávali rohový kop a nikým nehlídaný Ondřej Kostka poslal hosty opět do vedení -2:3. I když se domácí dostávali do šancí více než hosté, tak bohužel po brejku Tomáše Kosmák zvyšuje už na 2:4. Zbytek zápasu hráli domácí na tři útočníky. Až v 83'. minutě se jim podařilo snížit na 3:4, když se podruhé trefil Pavel Horák -3:4. I přes závěrečný tlak se domácím už branku vstřelil nepodařilo a tak si hosté odvážejí tři body a zároveň tak Dukovany B posunuly na poslední místo tabulky.

TJ Litohoř
Šafrata Marek, trenér: Konečně jsme dotáhli dobře rozehraný zápas do vítězného konce.Chyběli nám čtyři hráči základní sestavy, což se projevilo na hře kdy jsme hráli pouze na brejky.Domácí byli po celý zápas jasně lepší a posledních 20 min byl jejich tlak drtivý, ale ustáli jsme to a body vyloženě vybojovali

SFK Dukovany 2001 B
M. Křišťál [-] - P. Horák [-] , M. Ferus [-] , O. Horák [-] , B. Horák [-] (60. J. Jelínek [-] ) , P. Pislcajt [-] , P. Jílek [-] , F. Smysitel [-] , M. Fojtášek [-] , J. Fojtášek [-] , J. Nahodil [-]

TJ Litohoř
Z. Kapinus [-] - L. Coufal [-] , K. Svoboda [-] , V. Polický [-] (72. D. Raab [-] ) , J. Okoš [-] (63. M. Šafrata [-] ) , D. Puchnar [-] , R. Finda [-] , M. Novotný [-] , J. Pintér [-] , T. Kosmák [-] (75. J. Klíma [-] ) , O. Kostka [-]

ŽK: 86. M. Ferus - 46. K. Svoboda , 63. J. Okoš .
Hráči zápasu: P. Horák - O. Kostka .
Počet diváků: 86. Rozhodčí: KŘEN Filip - MATĚJKA Jan (N), DOLANSKÝ Ladislav (N).