9.kolo, Středočeský | Nymburk | III. třída sk. A, 2015-2016

--

--

Hattrick Michala Černého z Chrástu popravil domácí Dvory

0

Souboj dvou v poslední době se trápících týmů vyhráli hosté z Chrástu nad domácím celkem Dvorů 5:3. Dvory tak zůstávají po devíti odehraných kolech na předposledním třináctém místě tabulky, Chrást se posunul v tabulce na jedenácté místo.

Hosté ztratili a zase získali náskok

Hosté měli lepší nástup do zápasu. Už ve čtvrté minutě se totiž prosadil po centru Michala Černého hlavou Pavel Boháč. Když se pak ve 23. minutě prosadil i Michal Černý, zdálo se, že hosté v klidu směřují za výhrou. Osm minut poté se ale po přihrávce Tomáše Jeníka mezi obránci protáhl David Poupa a utíkal sám na bránu Jana Čermáka. Jelikož se nemýlil, povedlo se mu snížit na 1:2. Deset minut poté se pak domácím povedlo i vyrovnat, když z hranice velkého vápna napřáhnul Aleš Břetenář a obstřelil Čermáka. Radost domácích však trvala pouze do poločasové přestávky. Ještě před odchodem do šaten totiž přidal svůj druhý gól Michal Černý a Chrást vedl 3:2.

Drama v závěru zápasu

Chrást po čtvrt hodině druhého poločasu navýšil svůj náskok na dvě branky. To se povedlo Černému zkompletovat hattrick. Pomezní sudí sice signalizoval ofsajd, ovšem hlavnímu se zdálo, že Černý vybíhal z půlky, a tak nechal i přes protesty domácích ve hře pokračovat. Černý tak v klidu zvýšil na 4:2. V 73. Minutě se pak prosadil Ladislav Křivský a s domácími to vypadalo hodně zle. I tak se ale nevzdali. V 82. minutě snížil na 3:5 Aleš Břetenář, a pak měli domácí ještě další šance. Třeba Adam Soukal, který na hranici šestnáctky vykoupal hostujícího obránce. Jenže jeho střela mířila do tyče. Míč pak ještě zůstal na brankové čáře, ovšem Soukal ho nedoběhl, a tak si ho Čermák pohodlně sebral do své náruče.

Dvory
Aleš Břetenář (trenér): „Byl to celkem vyrovnaný zápas. Bohužel za stavu 2:3 se to nepovedlo rozhodčímu, který nechal hrát hosty při signalizovaném ofsajdu a oni přidali čtvrtý gól. Škoda, že se nám nepovedlo snížit deset minut před koncem na rozdíl gólu. Třeba by to bylo ještě dramatické.“

Chrást
Miroslav Štětina (2. asistent trenéra): „Ve velmi důležitém zápase začali naši hráči výborně a brzo unikl Černý po pravém křídle a následný centr proměnil Boháč hlavou ve vedoucí branku! Druhou branku vsítil Černý po individuální akci. Naši hráči se dostávali do dalších výborných šancí – třeba Kovařík nebo Černý - které ale bohužel neproměnili! Domácí byli na ručník, ale laxnost některých našich hráčů, zejména ve středové řadě - kromě Kovaříka - umožnila domácím velmi lacino vyrovnat. Do poločasu stačil Černý vrátit vedení na naší stranu. Ve druhém poločase brankami Černého a Ladislava Křivského jsme vedli již 5:2 a zdálo se být konečně rozhodnuto! Nebyli by to snad ani naši hráči, aby ze zápasu neudělali opět drama! Po školáckých chybách vsítili domácí třetí branku a ještě nastřelili břevno naší branky! Z jasného zápasu naprosto zbytečné komplikace, ale i velmi cenné tři body!“

Dvory
T. Loudil [-] - M. Pýcha [-] , V. Šimon [-] , L. Jebavý [-] - T. Jeník [-] , A. Soukal [-] , D. Záruba [-] , P. Sobota [-] , R. Lochman [-] - D. Poupa [-] - A. Břetenář [-]

Chrást
J. Čermák [-] - V. Roudnický [-] , M. Roudnický [-] , M. Adamovič [-] - D. Kovařík [-] , M. Vyšata [-] , L. Křivský [-] (73. M. Souček [-] ) , M. Svědínek [-] (87. J. Štětina [-] ) - P. Boháč [-] , M. Černý [-] - J. Kopecký [-]

ŽK: 58. T. Loudil , 61. T. Jeník - 74. M. Vyšata .
Hráči zápasu: M. Černý .
Místo: Dvory. Počet diváků: 40. Rozhodčí: Černý Martin - RICHTER Josef (N), SKÁLA Vladimír (N).