--

--

Čáslav klíčová zápas v Chomutově nezvládla!

0

Závěr dohrávaného ročníku ČFL bude ještě velice zapeklitý. Zatímco o postupu pražských Bohemians se už ví dlouho, na konečný výčet týmů, které ČFL opustí, si musíme počkat až do posledního kola. Jediný, kdo už má pád do divize jistý, je Meteor, kdo se k němu ovšem přidá? Zápas Chomutova s Čáslaví měl v tomto směru výrazně napovědět.

První strhla vedení na svou stranu Čáslav

Počty to nejsou zase tak složité, tedy alespoň nebyly. Pokud se chtěla Čáslav udržet ve třetí lize, potřebovala vyhrát obě poslední utkání a vůbec jí nemuselo zajímat jak si vedla konkurence. Poslední nesestupové místo držela s dvoubodovým náskokem a její soupeř Chomutov, na ní z předposlední pozice ztrácel bodů dokonce pět. Domácí tedy neměli co ztratit a cokoliv jiného než výhra pro ně znamenala sobotní pivo s příchutí sestupu. Ani v případě šestibodového zisku z posledních dvou kol neměl Chomutov nic jistého, základem celé naděje byl ale právě předpoklad dvou výher. A od začátku prvního poločasu se zdálo, že si to Chomutovští opravdu vzali k srdci. Na své konto si proto připsali i první větší šanci zápasu. Česlák předal míč Bočkovi, ten svým centrem hledal ve vápně Procházku, nalezl však Kravara, který již nestihl reagovat a v blízkosti brankáře Stehna už nestihl zakončit. Chomutov i dál tlačil, nebezpečně střílel Pikl, domácí fanoušci si ale museli ještě chviličku počkat. Naštěstí pro ně opravdu jen pár minut, pak totiž Pikl odcentroval z pravé strany do vápna a tam se dokázal dostat nejvýše domácí kanonýr Boček a svým jedenáctým gólem v sezoně poprvé přepisoval skóre – 1:0. A Boček byl při chuti i dál, osm minut před poločasovou pauzou zkoušel překonat Stehna akrobaticky nůžkami. Jeho pokus byl krásný, ovšem ne gólový, stejně jako následná dorážka Česláka. To, že z tohoto pokusu nakonec branka nepadla, mohlo Bočka mrzet o to víc těsně před hvizdem ukončujícím první poločas. Chomutovští totiž byli velmi aktivní do útoku, v zadu však projevili velkou nepozornost. Čáslav tak využila jejich špatného pokrytí prostoru a po akci u pravé lajny se dostal míč až před branku ke zcela volnému Pospíšilovi a ten si s ním už věděl rady – 1:1. Tímto gólem do šatny byl první poločas v podstatě ukončen.

Naději Chomutovu přinesla Grubišova hlavička.

Celou první půli byli domácí aktivnější a ačkoli tento fakt nezúročili ve formě gólů, dalo se očekávat že se jich dříve či později dočkají. Pokud tedy bude utkání prokazovat stejný vývoj jako doposud. Už po pěti minutách hry se ukázalo, že tomu tak je. Grubiša si naskočil na rohový kop a tvrdou hlavičkou pod břevno strhl znovu vedení na stranu Chomutova – 2:1. Ani tento vývoj nijak nezměnil obrázek celého utkání. Domácí byli lepším týmem i nadále a svou kombinační hrou byli neustále nebezpeční. Za zmínku však stojí až stoprocentní tutovka, kterou zařídil střídající Awuku, který byl na hřišti teprve minutu, pro střelce úvodní branky Bočka. Awuku prokličkoval až do vápna a tam předával míč Bočkovi. Ten však Stehna z bezprostřední blízkosti nepřekonal. Domácí tedy mohli po zápase dál živit naději na udržení, naopak Čáslav se musela smiřovat s tím, že svůj osud již nemá pevně ve svých rukách a že varianta sestupu začala mít jasné obrysy.

Autor reportáže: František Jaroš