16.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2015-2016

--

--

Horní Planá zabrala a zvládla dohnat dvoubrankové manko, srovnával Schönkypl

0

Když šla Dříteň v 50. minutě do vedení, asi už nikdo nečekal, že se poslední celek tabulky dokáže zvednout. Jenomže Horní Planá přes zimu posílila a po velice povedené závěrečné půlhodině vybojovala zasloužený bod.

Babka dal první gól v sezóně

Horní Planá od začátku hrála odhodlaně, ale její snahu zmrazil v 17. minutě Babka. Ten se dostal k propadlému míči po rohovém kopu a v malém vápně už měl jednoduchý úkol, dopravit míč do odkryté brány – 1:0. Hosté své šance nevyužili, chyběl jim klid při řešení finálových situací. A hosté nevyužili ani tápaní domácího celku z konce první půle, které ale dalo napovědět, že hotovo rozhodně není…

Gól skoro z půlky

A hotovo nebylo ani poté, kdy se Dříteň v 52. minutě prosadila brankou na 2:0. Klimeš dával gól po pěkné akci, když zakončil po přihrávce Hoška. Pak ale domácí vypadli z role a Horní Planá se nadechla. Nejprve Klik dostal míč za beky a zakončoval sám před brankářem  - 2:1. A pak v 80. minutě Petr Schönkypl naplno předvedl svou fotbalovou chytrost a prakticky z půlky hřiště neváhal vystřelit, když si všiml vyběhnutého brankáře Lébla a jeho pokus skončil v síti – 2:2. Závěrečná desetiminutovka už změnu skóre nepřinesla, takže se týmy rozešly smírně. Jde o překvapivý výsledek, ale bodovat si poslední celek za své nasazení a hru rozhodně zasloužil, tým trenéra Součka tak dobrým způsobem odpověděl třeba na jarní nástup Zlivi a ukázal, že boj o setrvání v soutěži rozhodně nevzdává. Schönkypl dodal týmu potřebné zkušenosti a jako univerzál je nesmírně platný – minule hrál na stoperu, tento post ale tentokrát přenechal Vachtovi a jako útočník se gólově prosadil.

TJ Dříteň
Tomáš Slepička (stoper): "Ujali jsme se vedení. Konec první půle byl z naší strany špatný, něco jsme si k tomu řekli a ve druhé půli šli do dvoubrankového náskoku. Pak jsme ale přestali hrát, soupeř dal na 2:1 a po naší chybě vzápětí vyrovnal. Druhá půle opět děs běs, nemá to s fotbalem nic společného, co tady předvádíme, děláme hrozné chyby, je to bez běhání. Soupeř srovnal zaslouženě a byli jsme nakonec rádi, že jsme neprohráli. Chyběla nám bojovnost a nasazení. Dobře zahrál Hošek - své si odbránil a přihrál na gól.“

TJ Smrčina Horní Planá
Karel Souček (trenér): „Myslím, že první poločas nebyl z naší strany špatný, bohužel jsme se nevyvarovali chyby po standardce, ve vápně zakončoval hráč sám a nikdo z nás nereagoval. Až na tuto hrubku jsem byl ale spokojen, předváděli jsme dobrý výkon. Nemám co vytknout, šance jsme měli, jen nám chyběla finální přihrávka. Myslím, že Dříteň byla dost nervózní, od 60. Moinuty jsme byli i lepší, začali jsme tlačit a vzniklo z toho vyrovnání. Jsme rádi, že se nám nakonec vedl bod, což si myslím nás trochu nakopne a věřím, že se začneme zlepšovat. Nejlepšího hráče vybírat nechci, byl to vydřený kolektivní výkon. Věřím, že to kluci se záchranou myslí vážně, dřeli, aby z Dřítně něco přivezli. Po zranění se vrátil Vachta. Vedle navrátilce Schönkypla hrál i další zkušený hráč Kastenmajer, který se rozhodl pomoci.“

TJ Dříteň
M. Lébl [-] - T. Slepička [-] , M. Werner [-] (59. M. Kovařík [-] ) , L. Hošek [-] - A. Novák [-] (67. O. Šíma [-] ) , V. Pečenka [-] , P. Švejda [-] , V. Babka [-] - T. Kovařík [-] , J. Hromada [-] (46. L. Pfeffer [-] ) , J. Klimeš [-] (77. L. Koudelka [-] ) -

M. Truhlář [-] - V. Ryneš [-] (67. T. Komžák [-] ) , D. Kastenmajer [-] (88. L. Mražík [-] ) , F. Švábirt [-] , A. Vachta [-] , M. Kordík [-] , L. Parai [-] , P. Schönkypl [-] , T. Klik [-] , J. Oškrda [-] , A. Kvasnička [-]

ŽK: 23. L. Hošek , 79. V. Pečenka - 35. F. Švábirt , 87. T. Klik .
Hráči zápasu: L. Hošek .
Místo: Dříteň. Počet diváků: 75. Rozhodčí: Zabilka Luboš - PÍCHA Vojtěch, FEITL Jaroslav.