--

--

60. L. Benčík - 17. K. Kroupa , 71. M. Sus
0

Ve vyrovnané první půli se probíjel po deseti minutách do první výraznější šance hostující Kroupa, kterého však ještě dokázala zlínská obrana zpacifikovat. Za tři minuty střílel na opačné straně z dobrých třiceti metrů nad bránu Blanař, aby krátce poté Benčík s Višněvským připravili hezkou kombinací přesný centr pro Kurtina. Domácí útočník však ve slibné pozici balon nezpracoval. Zkušenější hosté si počínali přece jen přímočařeji a jednodušeji, což se jim v 17. minutě vyplatilo. Pančochářův centr uklidil důraznou hlavičkou do sítě prostějovský Kroupa – 0:1. Ten se připomněl domácím i o deset minut později, kdy po Koudelkově pasu hlavičkoval k tyči a Adamuška měl s jeho pokusem plné rukavice práce stejně jako s předchozím střeleckým pokusem Koudelky.

Po změně stran hostující Zelenka rozběhl Machálka, ten vrátil balon pod sebe a Hirsch střílel vedle. Jinak ale byli v těchto fázích aktivnější mladí ševci, kteří po hodině hry zaslouženě vyrovnali. Blanařův průnik do pokutového území zastavil až Kofroňův faul, který potrestal proměněnou penaltou Ladislav Benčík – 1:1. Zlínští měli navrch a po rohovém kopu a hlavičce Malého k tyči musel prostějovský gólman svůj tým podržet. Hanáci ovšem odpověděli stejnou mincí. Nejprve hlavičkoval Krejčíř nad bránu a po dalším rohu už se skóre měnilo. Adamuška vyrazil míč pouze před sebe, odkud jej vrátil zpět do sítě pozorný Sus.

FC TRINITY Zlín B
Jan Somberg, trenér Zlína: Nastoupili jsme proti jednomu z nejlepších týmů v soutěži, a přestože jsme nepodali špatný výkon, rozdílového hráče Karla Kroupu jsme pokrýt nedokázali. Prohrávali jsme s ním většinu soubojů a po naší velké individuální chybě jsme jej nechali také skórovat. My jsme naopak do přestávky produktivní nebyli, i když minimálně jedna ze dvou gólových akcí měla skončit vyrovnáním. Gól přitom přišel paradoxně ve fázích, kdy jsme se trochu nechali rozhodit ojedinělými výpady Prostějova. Jinak jsme hru kontrolovali a věřili jsme, že po vstřelené brance půjde výkon mužstva ještě nahoru a výsledek otočíme. Gól inkasovaný po standardní situaci patřil do kategorie zbytečných. Sice jsme se dokázali znovu zvednout a bojovat alespoň o vyrovnání, nicméně soupeř už si vítězství pohlídal. Výsledek i velké individuální chyby jsou pro nás zklamáním, předvedená hra špatná nebyla.

1.SK Prostějov
Jan Koudelka, hráč 1.SK Prostějov: Zápas byl vyrovnaný, my jsme v první půli hráli dobře dozadu a soupeře jsme pustili asi jen do jedné šance. Měli jsme nějaké brejky a po jedné z našich kombinací dal Karel Kroupa gól a poločas tak skončil 0:1. Ve druhém poločase nám soupeř vyrovnal z penalty a za stavu 1:1 ještě trefil tyčku. My jsme měli zase brejky, ale nenakládali jsme s nimi nejlíp. Až po jednom z rohových kopů se prosadil Sus. Soupeř hrál dobře, ale my jsme zodpovědně bránili a po poctivém výkonu jsme si odvezli všechny body.

J. Adamuška [-] - M. Blanař [-] (69. P. Nehoda [-] ) , M. Malý [-] , P. Zavadil [-] , L. Benčík [-] - P. Kurtin [-] , P. Hlobil [-] , M. Koller [-] , N. Višněvský [-] (84. M. Jurič [-] ) - Š. Červenka [-] (79. T. Chuchma [-] ) , Š. Chwaszcz [-]

Z. Kofroň [-] - M. Hirsch [-] , M. Sus [-] , T. Zatloukal [-] , P. Krejčíř [-] - J. Pančochář [-] , L. Zelenka [-] (89. M. Sečkář [-] ) , Z. Fládr [-] , J. Koudelka [-] (90. L. Petržela [-] ) - M. Machálek [-] (83. J. Šteigl [-] ) , K. Kroupa [-]

ŽK: 15. M. Koller , 32. Š. Červenka , 77. P. Kurtin - 59. Z. Kofroň , 64. M. Hirsch , 87. P. Krejčíř , 88. K. Kroupa .