16.kolo, Jihomoravský | 1.A třída sk. B, 2015-2016

--

--

Pollák pomohl hattrickem překonat vedoucí tým Bučovic

0

Porážku v Rohatci zapomněli, nepřesné verdikty sudích i ztrátu bodů hodili za hlavu. Fotbalisté Veselí nad Moravou v sobotním utkání potvrdili, že s nimi soupeři z popředí tabulky musí počítat. Nováček první A třídy skupiny B si v 16. kole vyšlápl na vedoucí Bučovice, které díky čtyřem brankám ve druhém poločase smetl nečekaně hladce 5:1. Hattrickem se proti soupeři z Vyškovska blýskl domácí kanonýr Adam Pollák.

Veselí na domácí půdě získalo tři důležité body

Veselané se díky přesvědčivé výhře přiblížili Bučovicím na čtyři body. I když si domácí hráči vychutnávali sladký triumf nad jedním z aspirantů na postup do krajského přeboru, na vyšší soutěž nepomýšlejí. „Máme mladý kolektiv, který ještě potřebuje vyzrát. Na krajský přebor si troufáme až za dva tři roky. Letos chceme hrát nahoře, když budeme do pátého místa, budeme spokojení," říká předseda FC Veselí nad Moravou Radek Vlček.

První muž slováckého celku vedl áčko místo kouče Zemana, který byl o víkendu na horách. Šéf oddílu, jenž ve Veselí vede dorostence, hlavního trenéra bez problémů nahradil. „Doufám, že teď nepřijde o místo," vtipkoval Vlček, který sestavu konzultoval se Zemanem. „Poskládal jsem to podle něj, ale pak jsem hráče na hřišti přehodil. Celkově jsme to však zvládli," pravil Vlček.

Domácímu týmu parádně vyšel vstup do utkání. Veselští fotbalisté poprvé zaskočili protivníka už ve 4. minutě, kdy střelu Kučery za bezmocného gólmana Hanáka usměrnil neobsazený útočník Pollák.

Mladé mužstvo po vedoucí brance ožilo. Další šance Hodonského, Janíka a Kučery zůstaly ale nevyužity. „Prvních patnáct minut bylo v naší režii," řekl Vlček.

Bučovice začátek prospaly, s přibývajícími minutami ale také začaly zlobit. Blízko vyrovnání byli hosté ve 23. minutě. Hlavičku Tomáše Kachlíka po standardní situaci vyrazil Motyčka na tyč a dorážející Svoboda zblízka trefil pouze konstrukci branky.

Lídr krajské soutěže se gólu dočkal až po půlhodině hry. Bil posadil balon na hlavu kapitána Hanouska, který se nemýlil.

S veselskými hráči obdržená branka zatřásla, domácí přestali běhat i kombinovat, šancí i zajímavých momentů ubylo. „Postupem času jsme vyklidili střed hřiště, soupeř měl dvě nebo tři šance, nakonec se prosadil pouze po standardní situaci," pronesl Vlček.

Domácím pomohla až poločasová přestávka. Veselanům skvěle vyšel nástup do druhé půle. Ve 47. minutě Pollák překonal Hanáka podruhé a vzápětí potrestal nedůraz Hanouska a umístěnou ranou k tyči završil hattrick. „To bude drahé," křičel z tribuny na Polláka jeden z diváků.

V 65. minutě to bylo již 4:1. Akci Kučery s Pollákem chytrou střelou pod břevno zakončil dorostenec Janík.

Zaskočené Bučovice na zvrat neměly. Hostující kouč Kachlík sice okamžitě vyměnil čtyři hráče, náhradníci ale výprask nezmírnili. Naopak, triumf slováckého celku pečetil kapitán Smějsa.

Vedoucí tým první A třídy mohl v uvolněném závěru výsledek alespoň zkorigovat, Motyčka ale již neinkasoval. „Do druhé půle jsme vstoupili skvěle. Byli jsme důraznější, aktivnější a dali pěkné branky," prohlásil Vlček.

Toho stejně jako další veselské funkcionáře trochu zklamala návštěva. Na sobotní duel první A třídy přišlo pouze osmdesát diváků. „Bohužel ve stejný čas hrálo Slovácko se Spartou, takže spousta diváků nejen z Veselí dala přednost ligovému utkání," připomněl Vlček. „Věřím, že pokud budeme hrát v popředí první A třídy, tak se návštěvy zlepší a fanoušci nám v těžkých zápasech pomohou," dodal předseda FC Veselí nad Moravou.