Čížová zvládla penaltový rozstřel

0

Odložený zápas 20. kola musely rozhodnout až pokutové kopy...

Úvod patřil Krumlovu

Už z prvního útoku měl skórovat P. Svoboda, ovšem výtečný centr kapitána V. Beránka poslal hlavou nad břevno. V 6. minutě dostal balón za obranu Kunc, naštěstí pro Slavoj mu však nesedl a Trnka nebezpečí v pohodě zažehnal. Ve 23. minutě se ve skrumáži dostal k míči Rosůlek, ale netrefil bránu. Na druhé straně se o deset minut později Jindřich ocitl sám před vybíhajícím Trnkou a trefil jeho tělo. Aktivita domácích rostla a Moravec po chybě obránce tlačil míč k zadní tyči, ale naštěstí pro hosty tlačil příliš. Potom Trnka prokázal po rohovém kopu svůj postřeh na čáře.

Otěže postupně přebrali čížovští

Po změně stran, když se hosté opět chopili taktovky, Kabeleho centr našel Wagnera, jemuž hlavička nevyšla. V 58. minutě zahrávali tři rohy po sobě, každý jinak, ale v konečné fázi stejně, tedy bez efektu. Domácí začali prokazovat větší touhu rozhodnout zápas, Jindřich pádil na Trnku, ale ten si na něho výtečně počkal, po ráně na zadní tyč dalšího borce v zelenobílých čížovských barvách si hosté hluboce oddechli, ale nakonec mohli brát vše. To v 83. minutě P. Svoboda přesně trefil od postranní čáry špičku Wagnerovy kopačky maximálně vytrčené směrem k bráně, ovšem míč šel těsně nad břevno. Ke slovu tak mohly přijít dodatečné penalty, protože ještě v samém závěru zaúřadoval Trnka, jenž si umně pohlídal levou tyč.

Festival pokutových kopů zastavil dorostenec Rozkošný

Penaltový rozstřel jel jako po másle. Postupně se trefilo všech pět hráčů obou stran (začínal českokrumlovský V. Beránek, dále Brož, Wagner, Kunc, Kabele, Jindřich, Žilenko, Šťastný, Trnka a Rozhoň). Za stavu 5:5 neproměnil střídající dorostenec Rozkošný a domácí Mariotti poslal dodatečný druhý bod do čížovské kabiny.

Report byl vytvořen ve spolupráci s naším dopisovatelem Františkem Lipplem.