14.kolo, Středočeský | Nymburk | IV. třída sk. B, 2015-2016

--

--

TOP: Žitovlice vkročily do jarní části sezóny těsnou výhrou v derby nad Košíkem

0

Žitovlice potvrdili roli mírného favorita a dokázali se štěstím udolat tým Košíka 3:2. Díky této výhře se posunuly na 2. místo v tabulce s pěti bodovou ztrátou na první Mcely. Košík v prvním jarním utkání navázal na skvělou formu z podzimu, ale bohužel k zisku alespoň bodu to nestačilo a díky prohře mu patří 9. místo. Utkání mělo skvělou diváckou návštěvu, na IV. třídu ho sledovalo kolem sta lidí.

Domácí dokázali utkání otočit ve svůj prospěch ke konci poločasu.

První jarní kolo nabídlo hned jedno derby, na které se přišlo podívat kolem sta diváků. V utkání se proti domácím Žitovlicím představil hostující tým Košíka a všichni očekávali, jakou formu si jednotlivé kluby přenesly do jarní části soutěže.

Hostům patřil hned úvod zápasu, kdy dokonale zaskočili svého soupeře. Běžela sedmá minuta utkání, kdy se dostal hostující hráč do samostatného úniku, obešel golmana, který ho však fauloval před pokutovým územím. Košík se dožadoval vyloučení domácího brankáře, ale k překvapení všech rozhodčí ani neudělil žádnou kartu. Hosty to však mrzet nemuselo, jelikož k přímému kopu se v 10. minutě postavil Petr Dušek a střelou do šibenice poslal hosty do vedení. Domácí poté zvýšili aktivitu a začali si vytvářet šance, ale nedařilo se jim v zakončení. Střeleckou smůlu domácí protrhli až ve 20. minutě, kdy dokázal vyrovnat Jan BednářŽitovlice dále zvyšovaly aktivitu a jejich úsilí se jim vyplatilo těsně před koncem prvního poločasu, kdy klasickým gólem do šatny poslal domácí do vedení Jaroslav Novák

Košíku se nepovedlo vyrovnat.

Do druhého poločasu hosté provedli dvě změny v sestavě s cílem oživit hru a zároveň otočit pro ně nepříznivý výsledek. Zápas diváky určitě nemohl nudit, jelikož se šance střídaly na obou stranách, ale oběma týmům se nedařilo v zakončení či chyběla správná finální přihrávka. Hosté převzali iniciativu na hřišti a začali domácí mírně přehrávat, domácí naopak spoléhali na brejky. Hosté si vytvořili řadu šancí, kdy několikrát se řítili v samostatném úniku na brankáře domácích, ale bohužel se jim nedařilo vstřelit branku. A tak přišel trest v 60. minutě, kdy po další neproměněné šanci Košíka domácí rychle rozehráli, podnikli rychlý brejk a na jeho konci byl Martin Břichnáč, který již neměl problém uklidit míč do branky - 3:1. Hosté se však nevzdali a dokázali rychle odpovědět, když se o čtyři minuty později prosadil Ladislav Táborský. Hosté vrhli všechny síly do útoku a hnali se za vyrovnáním, ale opět se jim nedařilo proměňovat své šance. Asi tu největší šanci na vyrovnání měli hosté těsně před koncem zápasu, kdy však trestuhodně nedokázali trefit prázdnou bránu. Domácí si tak se štěstím připsali první tři jarní body do tabulky, hosté naopak mohou zpytovat své neproměněné šance.

Žitovlice
Martin Kříž (předseda klubu): Z naší strany to nebylo vůbec ono. Na to v jaké jsme hráli sestavě bychom měli zápas zvládnout mnohem lépe. Posledních dvacet minut to bylo, tak že vepředu bylo šest lidí uprostřed nikdo a pak obrana, kterou soupeř přečísloval. Pokud nezlepšíme hru, tak můžeme zapomenout na nějaký boj o první místo. Z naší strany můžu pochválit jen brankaře, který nás hodně podržel. Musím pochválit i soupeře, který navázal na úspěšný závěr podzimní sezony a byl nepříjemným soupeřem, který bojoval do poslední minuty.

TJ Sokol Košík
Jiří Kumstýř (trenér): Je škoda, že jsme nedotáhli utkání alespoň k zisku bodu, protože především ve druhém poločase jsme měli spoustu šancí. Bohužel nám chyběl klid v zakončení, ale za bojovnost bych chtěl kluky pochválit. Utkání se muselo líbit, šance se střídaly na obou stranách, bohužel výsledek nedopadl v náš prospěch, což mě mrzí.

Žitovlice
J. Poděbradský [-] - V. Gestřánek [-] , R. Malý [-] (71. F. Nejedlý [-] ) , M. Kříž [-] , M. Škoda [-] - D. Knap [-] , J. Poděbradský [-] (46. M. Novák [-] ) , M. Malý [-] , J. Bednář [-] - J. Novák [-] , M. Břichnáč [-] -

R. Chlíbek [-] - J. Nechánský [-] , V. Kulich [-] (51. L. Kulich [-] ) , M. Velíšek [-] , J. Paul [-] - J. Votoček [-] (46. L. Táborský [-] ) , O. Novotný [-] , R. Topolčány [-] , J. Martínek [-] , F. Novák [-] (45. P. Nechánský [-] ) - P. Dušek [-]

ŽK: 16. M. Malý , 33. J. Novák - 36. P. Dušek , 72. J. Martínek .
Místo: Žitovlice. Počet diváků: 100. Rozhodčí: Špaček Přemysl - MALÝ Jiří (N), ZAJÍČEK Josef (N).