21.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2023-2024

--

Rokytnice si z Valče přivezla povinnou výhru

17. M. Dufek , 43. M. Vahila
20

Vedoucí tím soutěže s Rokytnice si připsal velmi důležité vítězství na půdě houževnatého nováčka soutěže z Valče, nad kterým nakonec zvítězil 2:0 a upevnil si první místo v tabulce

Hosté o dva góly lepší

V dalším zápase nastoupili domácí proti lídrovi tabulky a před pěknou návštěvou chtěli favorita potrápit.

Utkání začalo podle předpokladů. Hosté byli aktivnější a častěji měli míč na svých kopačkách. Domácí ale dobře bránili a využívali každou příležitost k rychlé protiakci. Hosté se dostali do vedení v 17. minutě kdy po míči za obranu přehodil brankáře Dufek -0:1! Domácí mohli vyrovnat o chvíli později. Po hezké rychlé akci postupoval Padělek sám na brankáře hostí, ale šanci neproměnil! Hosty uklidnil ve 43. minutě Vahila, který tváří v tvář proti domácímu brankáři nezaváhal 0:2! Hosté tak nastupovali do druhého poločasu z pohodlným náskokem 2:0, který se snažili ve druhém poločase udržet.

Ve druhém poločase již branka nepadla

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu. Domácí se sice snažili s utkáním něco udělat, ovšem hosté pokračovali v dobré výkonu a sami měli několik možností vedení navýšit, ale skóre se již nezměnilo. Utkání překvapení nepřineslo a hosté po zásluze zvítězili! Rokytnice se po výhře stále drží na první příčce tabulky o tři body před Lipníkem. Příštím kole bude lídr tabulky hostit na vlastním hřišti fotbalisty z Horního Újezdu. Valeč si bude chtít napravit reputaci na hřišti Hartvíkovic, které se pohybují v dolní polovině tabulky.

SK Valeč
Macek Pavel, trenér: Gratuluji hostům k vítězství. Kluci se snažili, bojovali, ale soupeř byl dnes lepší.

1. SK Rokytnice nad Rokytnou
Herbrych Josef, trenér: Nečekali jsme jednoduché utkání a to se také potvrdilo. Domácí bojovali, hrozili hlavně ze standardních situací. My jsme naštěstí v prvním poločase dali dvě branky, bohužel se nám nepodařilo již skóre navýšit, i když šancí jsme měli dost. Jako velké plus vnímám to, že se nám v zápase snad poprvé na jaře nikdo nezranil.