21.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2023-2024

--

Hrotovice vybojovaly v Blatnici výhru

21. Z. Eberl - 8. M. Blatný , 90. J. Votava (p.)
18

Fotbalisté Hrotovic se vrátili na vítěznou vlnu, když zvítězili na hřišti Blatnice 2:1

Oba týmy vstřelily po jedné brance

Hrotovice dorazily do Blatnice s jasným úkolem, a to zvítězit a udržet si tak těsnou pozici v přední části tabulky. Blatnice naopak potřebuje každý bod pro udržení v soutěži. Do zápasu vstoupili lépe hosté, kdy už v 8. minutě rozvlnil síť střelou z dálky Michal Blatný. Domácí se ale nevzdávali a v 21. minutě prošli obranou hostů a osamocený Zdeněk Eberl do prázdné branky srovnal na 1:1.

Hosté rozhodli o své výhře ve druhé půli

Hrotovice v průběhu zápasu využívaly rychlosti zálohy a útoku a kolmými průniky překonávali domácí obranu. Blatnice naopak vsadila na dlouhé balony za obranu, které následně sbírali útočníci. Oba týmy si vytvořily několik slibných šancí, až do poslední minuty se ale hrálo za nerozhodného stavu. Změna nastala až v 90. minutě, kdy si balon vzal hostující Michal Blatný a při jeho snaze projít do velkého vápna domácích byl faulován. Následný nařízený pokutový kop s přehledem proměnil Jan Votava a zvrátil tak vývoj zápasu ve prospěch Hrotovic. Blatnice už na tuto branku nedokázala odpovědět, Hrotovice si tak odvezly důležité 3 body.

Sokol Hrotovice
Trenéři hostů: Nepředvedli jsme pro diváka moc atraktivní fotbal. Hrou jsme se trochu přizpůsobili domácím, hodně se nakopávalo, balon na nerovném hřišti v kombinaci s prudkým větrem nepříjemně skákal. Svojí bojovností jsme ale urvali 3 důležité body. Díky patří celému týmu, klukům z lavičky i našim fanouškům.