ROZHOVOR S HRÁČEM KOLA - Nejproduktivnější záložník Marek Petráš: "Čeká nás zápas podzimu a všichni si to uvědomují."

Nejproduktivnější středopolař včelnický Marek Petráš se stal Hráčem kola a je tu tradiční rozhovor!
0
Gratuluji k zisku hráče kola. Co z toho pro vás plyne?
Znamená to pro mě hodně a potěší to. Chtěl bych poděkovat všem co pro mě hlasovali! Kamarádům, přítelkyni a hlavně rodičům, kteří mě ve fotbale podporují.
Jaký byl ve vašich očích zápas s Břilicemi?
Do Břilic jsme jeli s jasným cílem a to byla výhra. Dopředu nás hnalo zaváhání Lomnice a možnost dostat se do čela tabulky. Uvědomovali jsme si, že to nebude nic jednoduchého, ale povedlo se nám vstřelit brzkou branku a poté nás podržel gólman Holický. Do druhé půle jsme šli s tím, že musíme začít aktivně a zvýšit náskok. To se nám povedlo hned v první minutě druhého poločasu. Poté už jsme si vítězství pohlídali.
Čeká vás teď zápas s Lomnicí. Bude to pro vás zápas podzimu?
Určitě je to pro nás největší zápas podzimu a všichni si uvědomují, o co se hraje a jak to bude těžký zápas. Věřím, že budeme předvádět náš fotbal a v Lomnici uhrajeme cenné body nebo alespoň jeden bod.
Jaká je vaše fotbalová kariéra a v kolika letech jste s fotbalem začínal?
Do míče už jsem kopal odmalička s tátou. Potom jsem začal hrát za Novou Včelnici. Do žáku jsem přestoupil do J. Hradce a do dorostu jsem šel do Jihlavy, kde jsem se nechytil, tak jsem měl udělaný střídavý start. Do chlapů jsem šel znovu do Jindřichova Hradce, kde jsem také tak často nenastupoval. Rozhodl jsem se vrátit do Včelnice, kde máme cíl postup do vyšší soutěže.
Jaký je váš oblíbený klub a fotbalový vzor?
Oblíbený klub je Chelsea a u nás je to Sparta. Fotbalový vzor je Frank Lampard.
Utkvěl vám v paměti nějaký zápas?
Tak asi je to zbytečná ztráta v Řečici. Ten pozitivní je vysoká výhra 10:2 v prvním kole.
Jaké jsou vaše koníčky, když se zrovna nevěnujete fotbalu?
No, když zrovna nehraju fotbal, tak v zimě jezdíme na futsaly a v létě hrajeme s klukama nohejbal.
Vzpomenete si na váš první soutěžní gól?
No tak na to si vzpomínám úplně přesně. Bylo to v Kunžaku, když Tomáš Nebeský vystřelil na gólmana a gólman to vyrazil přímo mně na hlavu a ode mě se to spíše odrazilo do brány.
Chtěl byste něco vzkázat fanouškům, klubu, přátelům...prostřednictvím fotbalunas?
Určitě bych chtěl poděkovat naším fanouškům, kteří nás hodně podporují! Poděkovat bych chtěl všem, kteří se ve Včelnici fotbalu věnují a hlavně Radku Vajdovi, který vymýšlí kvalitní tréninky a na hřišti se na něj vzadu můžeme spolehnout. Stránce Fotbalunas bych chtěl popřát co nejvíc čtenářů.