Petr Dočkal stále čeká na první gól mezi muži

Petr Dočkal z Dolních Heřmanic spolehlivým výkonem v obraně znemožnil útočníkům rezervy Borů skórovat a po výhře 2:0 se mohl radovat se spoluhráči z druhého jarního vítězství. Za svůj výkon byl navíc odměněn našimi čtenáři, který ho zvolili Hráčem kola.

0
Kdy nebo jak jste začal s fotbalem, kdo vás k němu přivedl?
Začal jsem už od žáčků, ale to mě fotbal moc nebavil, tak jsem ho přestal hrát. Svoji kariéru jsem obnovil před čtyřmi roky za rodnou vesnici Dolní Heřmanice.
Na jakém postu nastupujete?
Na podzim jsem nastupoval jako krajní záložník a teď začínám nastupovat jako obránce.
Váš první vstřelený fotbalový gól?
Za žáčky jsem vsítil svůj první gól proti Křižanovu (ale to už je hodně dávno) a mezi chlapy stále čekám na svůj premiérový gól.
Nějaké úspěchy ve fotbale?
Za úspěch považuji každý vyhraný zápas. (smích)
Kdy jste poprvé nastoupil za muže pamatujete proti komu ?
Před zmíněnými čtyřmi roky, ale už si nepamatuji proti komu.
Jak hodnotíte nedělní zápas s Bory B?
Z mého pohledu jsme měli ospalý začátek. Přišlo mně, že se nám prvních pár minut nechtělo moc běhat. I přesto jsme dokázali vstřelit gól o který se postaral Pavel Ambrož. O poločase jsme si v kabině vše řekli a druhou půlku jsem už sehráli lépe. Na druhý gól jsem se moc nenadřeli. Soupeři si ho dali sami když „malá domů“ proklouzla brankáři pod nohou. Od té doby jsem spíš kontrolovali stav a hráli na jistotu.
Byl jste zvolen hráčem kola, co říkáte na ocenění a jak se vám hrálo v zápase?
Velice si toho vážím a děkuji za nominaci a všem co mně posílali hlasy. Hrálo se mi dobře, ale v patnácté minutě jsem v souboji dostal úder do stehna a to jsem cítil celý zápas. O půlce jsem chtěl jít střídat, ale bolest jsem překousl a zápas dohrál.
V sobotu odehrajete zápas v O. Bítýšce B. Co od zápasu očekáváte?
Teď nás budou čekat těžké zápasy. Bítýška pro nás bude těžký soupeř. Nesmíme nic podcenit a hlavně jim nedarovat žádný gól. Většinu gólu dostaneme z velkých a zbytečných chyb. Musíme si dát pozor nejen proti Bítýšce.
Jste spokojen s probíhající sezonou?
Zatím sezóna probíhá podle představ! Jen škoda prohraného zápasu s Olším. Měli jsem na remízu, ale pár minut před koncem nám remíza unikla.
Na jaký zápas v sezoně se nejvíce těšíte?
Na derby proti Tasovu! (smích) Bude to velmi vypjatý zápas a nikdo nebude chtít prohrát.
Bude vás ocenění hráč kola něco stát?
Určitě bude! Do kabiny budu muset koupit iontové nápoje a v pátek po tréninku si je společně vypijeme. (smích)
Chodíte se dívat ve volnu na nějaký jiný tým v okolí?
Volna moc nemám. Jsem rád, že stihnu naše zápasy.
Jak jste si v zimě odpočinul od fotbalu?
Byl jsem několikrát na horách lyžovat.
Naopak, prozradíte nám kam se chystáte v létě na dovolenou?
Letos plánujeme s přítelkyní Chorvatsko.
Co říká fotbalu vaše rodina ,či přítelkyně?
Rodina i přítelkyně mají fotbal rádi, takže se chodí dívat a podporují mě.
Sportujete, máte nějaké koníčky ve volném čase?
Když je chvilka tak jdu s přítelkyní do posilovny a někdy se jdu proběhnout do přírody. Můj další koníček je myslivost.
Jaké máte zaměstnání?
Pracuji ve strojírenství.
Oblíbený film nebo seriál?
Filmy a seriály moc nesleduji, takže nemám.
Oblíbené kluby, kterým fandíte?
Jsem fanoušek jenom naší reprezentace… Sleduji jen výsledky a tabulky v naší lize a v zahraničí.
Byl jste někdy na ligovém zápase, či reprezentačním?
Byl jsem na derby Sparta – Slavie ale to už je dávno. Jen vím, že Sparta vyhrála.
Jak si myslíte, že dopadneme na Mistrovství Evropy?
Ze skupiny postoupíme a když budeme mít štěstí tak to i vyhrajeme. (smích)
Oblíbený hráč, fotbalový vzor?
Pavel Nedvěd
Oblíbené jídlo co vám nejvíce chutná?
Nejradši mám rybí maso. Takže všechno co bude z ryby, mně bude chutnat.
Oblíbené pití?
Asi pivínko (smích)
Čím je pro vás vlastně fotbal?
Setkání s kamarády, odreagování se a zasportovat si.
Co říkáte na portál fotbalunas.cz ? Sledujete ho pravidelně?
Jsem nadšený ze stránek fotbalunas.cz, najdu zde mnoho informací o soupeřích, sestavách, výsledcích prostě vše!