Díky výhře jsme odstoupili od sestupových pozic, neskrývá spokojenost Lukáš Hobza

Hlasovali jste pro ty nejlepší hráče v 22. kole a z vašeho hlasování vzešel vítěz Lukáš Hobza! Redakce fotbalunas.cz ho vyzpovídala a rozhovor najdete zde.

0
Lukáši, gratuluji k výhře v anketě. O víkendu jste jako první tým na jeře porazili vedoucí Třebelovice. Slavili jste po zápase?
Děkuji. Ano, lehce jsme výhru oslavili, protože to byl pouťový zápas a hlavně jsme vybojovali důležité body a tím jsme odskočili od sestupových míst v tabulce.
Vychytal jste několik šancí Třebelovic a byl jedním z nejdůležitějších hráčů. Popište nám nějaké klíčové zákroky.
Za velmi důležité zákroky považuji ty po rohových kopech za stavu 2:1, kdy se mi podařilo chytit dvě nebezpečné hlavičky soupeře. Ta první byla po přetaženém centru, kdy hráč hlavičkoval z malého vápna na zadní tyč a míč jsem zachytil přesně na brankové čáře. V druhé situaci se jednalo o centr na přední tyč, hlavičku soupeře, kterou jsem vyrazil na rohový kop.
Jak se rodilo vítězství z Vašeho pohledu, jaký to byl zápas?
Zápas nezačal dobře, když jsme dostali první gól v první minutě po naší chybě v obraně. Hra se však po patnácti minutách vyrovnávala, dostávali jsme se do dobrých brankových příležitostí, které jsme však neproměnili, ale ještě do přestávky se nám podařilo vyrovnat na 1:1. V druhé půlce jsme byli aktivnější a dostali se tak do vedení 2:1. Poté jsme přečkali nebezpečné situace Třebelovic a v závěru přidali pojistku na 3:1.
Rokytnice se touto výhrou dá se říct, téměř zachránila. Panuje v kabině spokojenost?
Tak určitě. V kabině panuje spokojenost.
Pojďme se podívat na Vaše fotbalové začátky. Kde jste začínal a všude působil?
Začal jsem zde v Rokytnici, kde jsem po celou svoji hráčskou „kariéru“. :D
Kdybyste měl říct jeden fotbalový moment, na který nezapomenete, jaký by to byl?
Asi si úplně nevzpomenu na určitý moment, ale vzpomínám si na zápas s Blatnicí. Povedl se nám otočit zápas z 0:1 na 2:1 v posledních dvou minutách zápasu a to jsme hráli v tu dobu v deseti.
Teď prozraďte čtenářům něco ze soukromí. Kde studujete nebo pracujete?
Momentálně studuji na Vysoké škole v Brně s oborem Stavebnictví.
Co děláte ve volném čase, máte nějaké koníčky?
V létě chodíme s přáteli často hrát volejbal, často se dívám na různé sportovní události v televizi, dále se věnuji své přítelkyni a škole a na další koníčky teď moc času nezbývá.
Při prvních rozhovorech se hráčů ptáme, jaké mají oblíbené kluby a hráče. Jak je to u Vás?
Nejvíce oblíbeným týmem je FC Barcelona a úplně nejoblíbenějšího hráče asi nemám.
Komu budete fandit příští víkend ve finále Ligy mistrů?
Spíše bych přál vítězství Atléticu Madrid.
O víkendu zajíždíte do Chlístova. Co od zápasu čekáte?
Samozřejmě výhru. :D Zápas to ale určitě nebude lehký, protože se Chlístov dokáže hodně vyburcovat a tím je těžkým soupeřem.
Ještě poslední otázka na náš web fotbalunas.cz. Sledujete ho, co na něj říkáte?
Ano, web sleduji pravidelně, takže se mi líbí.