David Jankovský - Naši fanoušci jsou skvělí

Klamoš odehrála smolný zápas s Kobylicemi, kdy jim těsně podlehla 1:2. David byl smutným hrdinou zápasu. Podal sice vynikající výkon, ale jeho tým stejně o gól prohrál. Nepomohla k tomu ani jeho jediná branka.

0
Gratulace k vítězství za hráče kola. Bylo to za zápas s Kobylicemi. Jaký byl zápas z tvého pohledu.
Děkuji. První poločas byl vyrovnaný. V druhém poločase nás zmáčkli. Asi vyhráli zaslouženě
Nešlo uhrát aspoň bod?
Při tom štěstí jaké měli tak určitě šlo. Protože když oni nedali loženky, tak my jsme je bohužel taky nedali.
Dal jsi jediný gól Vašeho týmu. Zkus tuto situaci popsat.
Chyba hostující obrany. Míč se v prostoru penalty odrazil ke mně a já ho dorazil do brány. Celkem snadný gól.
Patříš k těm nejzkušenějším hráčům Klamoše. Měl bys tedy být tím vůdcem týmu. Jsi to ty?
No já v podstatě nejsem přímo vůdce, protože jsem hrající trenér. Takže to mám v náplni být tím vůdcem :-D
Dokážeš zprdnout mladé i staré, když nehrají dle tvých představ?
Dokážu! Nedělá mi to problém. Když někdo nehraje dobře, tak si to zaslouží.
Máš ještě nějaký fotbalový sen? Třeba i malý. :-)
Dohrát každý zápas ve zdraví a odejít ze hřiště po svých. :-) Šest let jsem nehrál. Tady mě ukecali, abych to ještě zkusil, a jsem rád, že hraji. V našem věku už každý zápas bolí.
V příštím kole hrajete na hřišti, taky nováčka, Červeněvse. Budou body?
Chtěli bychom. Jenomže klasické léto. Jsou prázdniny, festivaly, sestava se těžko dává dohromady. V podstatě jsme ještě v kompletní sestavě nehráli. Takže vlastně nevíme, v jaké pojedeme sestavě.
Fanoušci zvolili již druhého Vašeho hráče, za hráče kola. Co jim říkáš?
Fanoušci jsou skvělí. Začali žít fotbalem, že na nás začali chodit a tak dále…
Chceš fanouškům něco vzkázat?
No jasně. Chci jim moc poděkovat za to, jací jsou.
Můžeš nám ve zkratce popsat svou fotbalovou kariéru?
Začínal jsem jako žák v Klamoši. Poté jsem jako žák šel do Chlumce nad Cidlinou a z Chlumce do Pardubic. Poté Nový Bydžov, Chlumec a kruh se uzavřel a jsem zpět v Klamoši.
Šel jsi na přestup, anebo hostování?
Na přestup. Vedení v Chlumci nám vyšlo vstříc a pustili nás bez peněz, abychom mohli založit fotbal v Klamoši.