Ivo Dupal v brance gólům zabraňuje, ale i je střílí

Osmadvacetiletý brankář Radostína Ivo Dupal vychytal v utkání 5. kola proti Svratce čisté konto a byl zvolen Hráčem kola. My jsme mu položili několik otázek.

0
Gratuluji k vítězství v anketě hráč kola, co na to říkáte?
Že i na vola někdy sedne štěstí
Kdy nebo jak jste začal s fotbalem, kdo vás k němu přivedl?
Asi v sedmi letech mě vzal na první trénink náš současný trenér Láďa Šíma a už jsem u toho zůstal.
Chtěl jste být od malička brankářem?
Asi ne, ale byl jsem tehdy nejvyšší, tak se mě zeptali, jestli nechci zkusit chytat, já řekl jo a už to bylo.
Vstřelil jste někdy branku?
Pár už ano. Za áčko mám na kontě 2 góly z penalty a za béčko mám pár gólů i ze hry. Trenérovi říkám furt, že do brány je mě škoda.
Kdy jste poprvé nastoupil za muže? Pamatujete si proti komu, výsledek?
Za béčko to bylo ještě během dorostu a myslím, že to bylo ve Velké Bíteši a dostali jsme šestku. Za áčko to bylo na jaře 2008 v Nedvědici a vyhráli jsme 1:0 gólem z poslední minuty.
Nějaké úspěchy ve fotbale?
Postup s áčkem do B. Třídy a s béčkem z pralesa (smích).
Hrál jste za jiný klub než je Radostín?
Zatím ne. Čekám na správnou nabídku.
Jak proběhla vaše příprava na podzimní sezónu?
Dost intenzivně. Trénovali jsme třikrát týdně a docela dost naběhali, i když nekompletní, ale snad nám to v sezoně pomůže.
Jste spokojeni s prozatím dosaženými výsledky?
Kromě zápasu ve Víru to ujde. Ještě potřebujeme 19 bodů na záchranu, případně 45 na postup.
Jak hodnotíte nedělní zápas se Svratkou?
V první půli jsme hráli tužku. Naštěstí jsme dali hodně šťastný gól, který nám pomohl, a ve druhém poločase jsme po tom, co jsme přežili brejk soupeře, dali další góly a rozhodli o výhře.
Byl jste zvolen hráčem kola. Jak se vám chytalo?
No moc toho na mě nešlo, ale když už ano, tak mě naštěstí hráči Svratky trefovali. Rozhodně víc jsem si zachytal minulý týden.
Příští kolo odehrajete s rezervou Nové Vsi, co od zápasu očekáváte?
Snad to nebude žádná nakopávaná, ale hezký fotbal. No a doufám, že vybojujeme vítězství.
Na jaký zápas v sezoně se nejvíce těšíte?
Já se těším na všechny.
Bude vás ocenění hráč kola něco stát?
No asi něco do kabiny donesu.
Nějaká veselá příhoda z kabiny?
Spousta, ale jednou jsme jeli do Šebkovic a jeden ze spoluhráčů hodil tašku na zem a ozvalo se rozbití skla – věčná škoda, protože v tašce měl flašku rumu (smích).
Máte nějaký rituál před zápasem?
Dám si jednu Fidorku.
Co říká fotbalu vaše rodina?
Manželka mě podporuje, i když občas není nadšená, že jsem na fotbale tolikrát týdně, když k tomu přidám i malou kopanou.
Prozradíte nám jestli jste byl v létě někde na dovolené?
Byli jsme na pár dní u Jindřichova Hradce. Víc jsme kvůli práci a fotbalu nestihli.
Jaké máte zaměstnání?
Podnikám s chovatelskými potřebami v obchodech Zvěrokruh. Kromě toho ještě balíme seno a nějaké doplňky pro hlodavce a králíky pod značkou Sedupa.
Oblíbený film nebo seriál?
Film asi Megažralok vs. crocosaurus a seriálů je víc – Červený trpaslík, MacGyver, The big bang Theory, Survivor a další.
Oblíbené kluby, kterým fandíte?
U nás je to Zbrojovka Brno a v zahraničí Newcastle United.
Oblíbený hráč, fotbalový vzor?
Těžko říct, ze začátku asi Santiago Caňizares a pak se k němu přidal Petr Čech. A v útoku Alan Shearer.