Pocházím z Čečenska, odkud jsme odjeli kvůli válce, prozradil lhotský Shamil Litaev

Hráčem 20. kola městského přeboru jste zvolili Shamila Litaeva. Ten pomohl rezervě Lhoty dvěma zásahy k výhře v Druztové. Fotbalista s čečenskými kořeny nám prozradil třeba to, že s fotbalem začal poměrně pozdě a jakému sportu se věnoval před tím.

0
Gratuluji k prvenství v anketě o hráče kola. Jak chutná, že jste dostal nejvíce hlasů?
Jsem rád, potěšilo.
Jakou taxu máte za vítězství v anketě od pokladníka vypsanou?
Je zde přísný pokladník, takže to asi moc levné nebude (smích).
V utkání, za které jste se dostal do sestavy kola, jste zvítězili 4:1 v Druztové. Vítězství se ale nerodilo lehce, po prvním poločase jste dokonce prohrávali. Co se po změně stran změnilo?
První poločas jsme zaspali, Druztová byla aktivnějším a lepším týmem, ale nevyužili šance, které měli. Po změně stran jsme dali 2 rychlé góly, které nás probudily a zápas měl hned jiný průběh.
V závěru utkání se nechal hráč soupeře vyloučit a vy jste ještě dvěma zásahy pojistili vítězství. Pomohla vám ta červená karta hodně?
Nemyslím si, že by červená karta měla na průběh zápasu příliš velký vliv.
V utkání jste vstřelil dva góly. Popsal byste nám je?
První gól byl hned po výkopu, když jsem vypíchnul míč obránci a běžel sám na brankáře. Druhý byl po chybě soupeře, kdy jsem byl opět sám před brankářem.
Výkony vašeho béčka se v poslední době úplně obrátily a tabulkou stoupáte z pásma sestupu vzhůru. V čem tkví podle Vás příčina takového zlepšení?
Myslím, že je to hlavně díky našemu novému trenérovi a hráči, Bezdičkovi.
V kolika letech jste začal s fotbalem a jakými jste prošel kluby?
Začal jsem asi v 16ti v Unionu a pak už jsem se dostal do Lhoty. Předtím jsem ale dlouho hrál hokej.