Chtěl bych si vyzkoušet I.A. třídu nebo kraj, říká Muž kola Jakub Tomeček

Hlasovali jste pro ty nejlepší hráče v 5. kole a z vašeho hlasování vzešel vítěz! Kdo je tím vítězem? Redakce fotbalunas.cz ho vyzpovídala a rozhovor najdete zde.

0
Na úvod gratuluji k ocenění Muže kola. Už byli nějaké ohlasy od kluků v šatně? O vítězství v naší anketě jste se dozvěděl na našem webu nebo až po přímém kontaktování?
Děkuji moc, mám z tohoto ocenění obrovskou radost. Ano byly, dostal jsem hned několik gratulací, kterých si moc cením. O vítězství v anketě jsem se dozvěděl až po přímém kontaktování, které mě příjemně potěšilo.
V týmu Nových Hodějovic jste nováček. Přišel jste na hostování ze Čtyř Dvorů. Jak vás přijali v šatně a jaké máte pocity z nového týmu?
V šatně mě přijali velice mile a přátelsky, protože mě hned vzali mezi sebe. Když jdete někam nový tak přemýšlíte o tom, co a jak bude, ale jak jsem povídal tak kluci mě přijali fantasticky a tréninky si pochvaluji rovněž.
Proti Římovu jste si připsal první start v základní sestavě. Jak dlouho jste věděl o nominaci do zápasu od první minuty a připravoval jste se na zápas nějak speciálně?
O nominaci jsem se dozvěděl před utkáním a byl jsem samozřejmě moc rád, když jsem se dozvěděl, že budu hrát od úvodních minut. Na zápas jsem se připravoval tak, že jsem dodržoval životosprávu. Takže jsem šel dřív spát a také jsem přizpůsobil svůj jídelníček před zápasem.
Zápas s Římovem byl šlágrem kola. Váš tým vyhrál celkem jednoznačně. Vypadlo tak utkání i ze hřiště?
Myslím si, že jsme až na jednu chybu na začátku zápasu první poločas kontrolovali a poté jsme soupeře, až na pár náznaků do ničeho nepustili. Dobře jsme přistupovali k hráčům a hráli důrazně. Podle mě rozhodla efektivita, protože jsme ze začátku utkání proměnili hned první dvě šance. Následně před koncem prvního poločasu jsme měli ještě dvě dobré příležitosti, ale ty jsme nedokázali zužitkovat. A nakonec jsme šli do kabin s nadějným náskokem 2:0. Druhý poločas jsme nemohli začít lépe, protože jsme hned na začátku dokázali zvýšit náš náskok na 3:0. Poté se osmělovali také hosté, když měli několik slibných náznaku a zvýšenou aktivitou snížili na 3:1, ale několik minut po snížení přišlo opět navýšení na 4:1. Poté byl fotbal nahoru dolů, takže gólových příležitostí přibývalo na obou stranách, ale nakonec gól už nepadl.
V zápase jste vstřelil dvě branky. Popsal byste, jak padly?
První gól padl po souboji ve středu pole, který vyhrál Dvoři a nádhernou kolmicí mě vyslal vpřed a po sprinterském souboji k brance soupeře, ve kterém jsem byl úspěšnější, jsem poslal míč k pravé tyči. Druhý gól padl po pohledné kombinaci Jirky a Beryho na lajně po které jsem si hledal volný prostor a když byl ten správný moment, tak přišla načasovaná přihrávka po zemi od Jirky. Následně jsem si míč zpracoval a nekompromisně jsem zakončil míč tvrdou ranou k pravé tyči.
V po zápasovém rozhovoru vás chválil trenér Aibl, což vás určitě potěšilo. Jak se hrálo vám osobně?
Ano, potěšilo. Byl jsem moc rád, že mě pan trenér Aibl postavil od začátku a že jsem se mu za to odvděčil. Já jsem byl se svojí hrou spokojený, protože se mi dařilo dostávat se do šancí a podařilo se mi z nich dát 2 góly, za které jsem moc rád.
V dalším kole jedete do Kamenného Újezdu, a co jsem slyšel, tak vám vypadlo několik hráčů základní sestavy. S jakými plány pojede na půdu nováčka III. třídy?
Ano, vypadlo nám hned několik hráčů, ale ti hráči, kteří nastoupí místo nich tak určitě mají svojí kvalitu a budou se určitě chtít ukázat a pomoct týmu. Takže, i když chybí nějací hráči ze sestavy, pojedeme do Kamenného Újezdu vyhrát.
Jaké byly vaše fotbalové začátky a kterými kluby jste prošel?
Moje první kroky začali v Soběslavi, kde jsem hrál do 12 let. Poté jsme se přestěhovali do Českých Budějovic, kde jsem začal hrát za Čtyři Dvory. Po skončení ve starším dorostu jsem to šel vyzkoušet do ligové juniorky v Táborsku. Odtud jsem následoval na zkoušku na Rudolfov, ale nakonec jsem minulý půlrok odehrál ve Čtyřech Dvorech. A teď jsem v Nových Hodějovicích.
Jste poměrně ještě mladý hráč, kterým má to nejlepší před sebou. Láká vás zahrát si vyšší soutěž? Která by to měla být? Popřípadě za jaký tým?
Ano, láká mě to. Já bych byl rád kdyby se mi povedlo vyzkoušet si I.A. třídu nebo Kraj.
Kdo je váš fotbalový vzor? A jaké máte koníčky?
Mé fotbalové vzory jsou Tomáš Rosický a David Silva oba dva hráče je radost sledovat. Moje koníčky jsou fotbal, tenis, badmindton, plavání, hudba nebo kino.
V neděli se v rámci Synot ligy uskuteční tradiční Derby pražských “S“. Budete ho sledovat a komu budete fandit?
Já Derby nebudu moct sledovat, protože hrajeme zápas v Kamenném Újezdu, ale přát to budu Spartě.
Nové Hodějovice zatím drží pevně první místo. Je v plánu vrátit se co nejrychleji do Okresního přeboru? Koho považujete za největšího konkurenta v boji o postup?
Je to krásný pohled na tabulku a tímto vstupem do nové sezony jsme si určitě řekli o postup zpět do Okresního přeboru, ale jsme pořád na začátku sezony a zbývá hodně zápasů, takže zůstáváme nohama na zemi. Myslím, že v boji o postup nám bude konkurovat SK Dobrá Voda ČB B, TJ Sokol Štěpánovice nebo TJ Vrábče.