Walter hattrickem sestřelil Žíželice

0

Soudě dle výsledků v úvodním kole soutěže roli mírného favorita měli mít přisouzenu hosté ze Žíželic, tyto papírové předpoklady však vzaly za své po uplynutí čtvrthodiny hracího času.

Výškov šel rychle do vedení

Během pěti minut totiž Výškov zasadil svému soupeři tři rychlé zásahy a ten už se z toho do konce zápasu jen horko těžko vzpamatovával. Nejprve to byl v 15.min. Tomáš Walter, kterému žíželičtí ponechali až příliš volného prostoru a ten toho využil ke střele z hranice pokutového území, kterou vymetl pavučiny v levém horním rohu branky gólmana Tomáše Večeřeho. O dvě minuty později u postranní čáry svým důrazem přetlačil Ondřej Čvančara hostujícího beka Eliase a zvyšoval přesnou střelou k tyči na 2:0.

Do kolen definitivně srazil do kolen krásnou hlavičkou po rohovém kopu opět Tomáš Walter. Domácí svého soupeře jasně přehráli zejména díky mnohem agresivnímu přístupu ke hře. Žíželice naopak kupily jednu nepřesnost za druhou, jejich fotbalisté nebyli schopni si přihrát na jakoukoliv vzdálenost. Na místním širokém hřišti hráli přiliš vzdáleně od sebe. Místo toho nakopávali dlouhé a vysoké míče na polovinu soupeře, které však díky pozorné hře domácí defenzivy neměly sebemenší šanci na úspěch.

Zasloužená výhra

Ani druhý poločas nepřinesl zásadní změnu ve stylu hry. A Vyškov využil zaváhání v obraně po rozehrávané standardní situaci, kdy se nikým neatakovaný Tomáš Walter prosadil v zápase, opět hlavou jako v první půli. Teprve poté Výškov dusném počasí polevil a zejména zásluhou prostřídání kádru povolil hostům šance ke korigování stavu. Ti toho však využili pouze jedinkrát, kdy se deset minut před koncem zápasu hlavou po rohovém kopu k bližší tyči trefil Jan Blacha. Předcházející velmi slušné šance však zahodili Lukáš Dormišev a Ladislav Seman a když nenápadnou střelou od postranní čáry trefil jediný úspěšný střelec Žíželic Jan Blacha pouze vnitřní stranu vzdálenější tyče, od které se míč odrazil zpět do pole, rozešli se soupeři po naprosto zaslouženém vítězství domácích 4:1

HRÁČI UTKÁNÍ

Tomáš Walter – využil dokonale chabé hry soupeřovy obrany a třemi zásahy ji dokázal pokořit, nejlepší muž zápasu

Ladislav Seman – jako jeden z mála hráčů hostí se s nepříznivým stavem svým neustálým pohybem a bojovností pral, bohužel mu nebylo dopřáno skórovat, byť k tomu měl velkou příležitost

Autor: JAROSLAV FECIŠKANIN

TJ Žiželice
Jaroslav Feciškanin, administrátor TJ Žíželice: „ Doplatili jsme na malou koncentrovanost na zápas v úvodu zápasu. Naši hráči bohužel neplnili úkoly, které jim stanovil trenér Zamrzla a výsledkem toho bylo, že po dvaceti minutách hry bylo prakticky rozhodnuto. Musel by se pak stát menší zázrak, abychom se vrátili zpět do hry. Ten se však nekonal a tak jsme po minulém vysokém domácím vítězství zaslouženě odcházeli ze hřiště se sklopenými hlavami. Lidově řečeno, spadli jsme z hrušky dolů na zem. Nic se však neděje, je třeba si vzít pro příští, opět náročný zápas na hřišti soupeře, aby výsledek byl podstatně příznivější. “

FK Výškov
T. Jaroš [-] - D. Rainet [-] , P. Šnajdr [-] , M. Kadrnožka [-] , F. Veverka [-] - K. Dufek [-] , P. Šnajdr [-] , T. Walter [-] , P. Antonů [-] - O. Čvančara [-] , P. Walz [-] -

TJ Žiželice
T. Večeře [-] - F. Elias [-] , M. Panský [-] , R. Bašus [-] , M. Oppel [-] - L. Dormišev [-] , L. Seman [-] , J. Švejda [-] , J. Blacha [-] - L. Kestřánek [-] , R. Němec [-] -

ŽK: 65. O. Čvančara - 35. M. Oppel , 47. F. Elias , 76. L. Kestřánek .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: Šnídl David - VÁPENÍK Martin (N), FECIŠKANIN Jaroslav (N).