--

--

Nezastavitelný Piták se dvěma góly podílel na výhře v Hořovicích

0

Dle předzápasových očekávání dopadlo utkání mezi Hořovickem a Olympií. Hosté si vyjeli pro tři body, což dokázali, i když měli v nohou středeční zápas v Převýšově. Hořovicko si připsalo již jedenáctou prohru v řadě, podílel se na ní dvěma góly nejlepší jarní střelec Karel Piták.

Aubrecht se neprosadil, posléze se Olympia dostala do tlaku

Ačkoliv ve třetí lize je většina zápasů bez velkého favorita, jelikož každý poráží každého, zápas mezi Hořovickem a Olympií měl být dle předpokladů jistou záležitostí pro hosty, kteří bojují o postup do druhé ligy mezi profesionály. Trhlinu v plánech Olympie mohl napáchat Aubrecht, který se natlačil před obránce a tváří v tvář byl vychytán Frydrychem, gólman hostů vyběhl a nohou vykopl balon. Postupně se hosté dostali do tlaku a po dvaceti minutách hry si vytvořili svou první šanci, jenže střílený centr do vápna po rychlém protiútoku nenašel svého zakončovatele. Šancí přibývalo a první gól byl ve vzduchu, ve 34. minutě tečoval Pitákův přímý kop jeden ze spoluhráčů, ale balon pouze prolétl domácí vápnem. Po chvilce už Olympia šla do vedení, na Čadův rohový kop si nejvýše vyskočil David Broukal a poprvé překonal Křikavu v bráně Hořovicka – 0:1.

První dva jarní góly Pitáka na venkovní půdě

Ve druhém poločase pak hosté ukázali svou sílu a šli si za výhrou. Po čtvrt hodině hry druhého poločasu vychytal Křikava tvrdou ránu Demetera z hranice vápna. Před dovršením sedmdesáté minuty se skóre už měnilo, Karel Piták se dostal k odraženému balonu a parádní střelou z voleje trefil svůj první jarní gól na venkovní půdě – 0:2. Právě Karel Piták si připsal velkou lahůdku o pár minut později, když dokázal skvělým lobem překonat Křikavu lobem z pětatřiceti metrů - 0:3. V závěru zápasu pak ještě mohl navýšit konečný výsledek Ličman, ale netrefil prázdnou bránu

FC Olympia Hradec Králové
Miloš Sazima (trenér): Zaslouženě jsme vyhráli. Po třicáté minutě jsme opanovali hru, měli jsme víceméně trvalou převahu a o tři góly jsme zvítězili. Nejlepším hráčem byl útočník Karel Piták, střelec dvou gólů.