--

--

--

0

Optimističtější situaci a možnost dotáhnout se na Benátky s Benešovem prováhala rezerva Táborska v zápase s Domažlicemi, které domácí tým porazily rozdílem třídy.

Třígólová sprcha

Po opatrném začátku zápasu se dříve osmělili hosté, kteří se dostali do vedení po sedmnácti minutách hry. Do vápna si nejlépe naběhl Petr Průcha, který uklidil za záda Brycha velmi přesný centr z levé strany hřiště – 0:1. Ještě více domácím hráčů, bojujícím o udržení přitížil o dvě minuty později Miroslav Špírek, jehož přímý kop z úhlu zamířil mezi tři tyče – 0:2. Domácí hráči se sice tlačili dopředu, ale v sedmadvacáté minutě kapitulovali potřetí. Další centr z levé strany využil Daniel Černý, který se prosadil zakončením z malého vápna – 0:3. I když byli domácí hráči častěji u balonu, po půl hodině hry bylo zřejmě rozhodnuto. Dvě velké šance Nehody a Chotovinského za záda Švihoříka neskončily.

Druhý poločas se spíše dohrával

Špírkův centr nevyužil po pěti minutách druhého poločasu Černý, v hlavičkovém zakončení mířil mimo bránu. O chvíli později se Brych vytáhl při další hlavičce Černého. Úspěch si nepřipsali ani Bezdička s Blažkem, střela prvního jmenovaného orazítkovala tyč. Právě David Bezdička si spravil náladu šest minut před koncem, když dal definitivní podobu konečnému výsledku – 0:4.

TJ Jiskra Domažlice
Radek Kronďák (trenér): „Měli jsme asi štěstí, že áčko Táborska hrálo odpoledne zápas s Budějovicemi, takže rezerva nebyla v úplně nejsilnější sestavě. Ale za dnešní zápas můžu klukům vyseknout poklonu, a to hlavně za první poločas, kdy přistoupili k utkání, jak jsem si představoval. Zaplaťpánbůh jsme zápas vyhráli. Dobrý zápas zahrál střední záložník Špírek.“