21.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. B, 2014-2015

--

--

Stonava doma porazila silný tým Brušperku

0

Ve Stonavě se v sobotu představilo mužstvo Brušperku. Oba týmy se prezentovaly dobrými výkony a z vítězství se v tomto utkání radovali hráči domácích, kteří vyhráli výsledkem 2:1 díky výbornému výkonu brankáře Marka Tvardíka, který zneškodnil několik šanci hostů. Za domácí se trefil do sítě hostů ve 12. minutě Karel Hromada a v 77. minutě Marek Szwed, který uzavřel skóre utkání a vstřelil vítěznou branku. Za hosty zaznamenal jedinou branku již v 7. minutě Jakub Bogdan.

Stonava šla do zápasu s jasnou taktikou a to bránit od poloviny hřiště a napadat hostující rozehrávku. Ale již v 7. minutě dostal přihrávku hráč Bogdan, který prošel přes tři domácí hráče a vsítil první branku utkání - 1:0. Ve 12. minutě vznikl zmatek v hostujícím pokutovém území, který špatně vyhodnotil brankář Mušec, když pozdě vyběhl z branky a domácí Hromada ho loboval - 1:1! Stonava z ničeho vykouzlila branku a rázem se hra srovnala. Při smůle hostů se v 18. minutě zranil krajní obránce Karlík a musel být střídán. Do hry nastoupil Válek a místo Karlíka se zatáhl do obranné čtveřice Petr Zajac. V prvním poločase měli hosté ještě dvě velké šance, kdy šel  Škrkoň dvakrát sám na brankáře, ale vždy ho stihl eliminovat vracející se stoper a brankář. Hra hostů v prvním poločase postrádala bojovnost a hlavně dělala problém hostům přesná rozehrávka na polovině soupeře, kde hráči Stonavy zdvojovali a nedali hostům z Brušperku moc prostoru a času na lepší řešení situací.

Do druhého poločasu nastoupili hosté s jednou změnou v sestavě. Z hřiště odešel Šimon a nahradil ho Vojtek. Už od úvodního hvizdu rozhodčího začali hosté domácího soupeře tlačit a dostali ho pod obrovský tlak. Již ve 47. minutě vyslal na branku střelu Bogdan, která ke smůle hostů skončila na tyči. Hosté hráli na domácí polovině 30 minut. Během této půl hodiny si hosté vytvořili spoustu šancí. Všechny vyšly naprázdno. Pokaždé je pochytal brankář Stonavy nebo šly mimo branku. Největší z nich zahodil nikým neatakovaný Válek, který z 12 metrů  umístil míč přímo do brankáře. Trenér hostů Karsten poslal do hry v 67. minutě místo Škrkoně - Kovala aby oživil hru. Pravidlo nedáš -  dostaneš  se stoprocentně  vyplnilo v 77. minutě, kdy stopeři hostů hráli ofsajd systém. Je pravda, že nechali dva hráče soupeře za sebou, ale nereagovali na třetího na Szweda,  který  v ofsajdu nebyl  a nikým neatakován běžel sám na Mušce a s přehledem zakončil. Rázem bylo skóre 2:1! V 78. minutě byl střídán Hruzík za Reichela a hosté hráli jsme vabank 3:4:3. Stonava si už vítězství nedala vzít a mohla ještě dvakrát skórovat do otevřené obrany hostů, ale vše už pochytal hostující gólman Mušec.

SK Stonava
Josef Čermák - trenér domácího týmu: „Dnešní zápas proti druhému týmu v tabulce Brušperku byl hodně zajímavý. Už od úvodních minut utkání bylo patrné, že hráči z Brušperku půjdou za svým cílem a to získat plný počet bodů z dnešního duelu. Soupeř šel do utkání s jasným cílem a to, co nejrychleji vstřelit branku a tak si zajistit potřebný náskok v úvodu zápasu. To se jim opravdu povedlo na jedničku, když krajní levý bek prošel v 7 minutě po levé straně s míčem až do brány a hostující celek se zaslouženě ujal vedení 1:0. Neustále jsem hráče nabádal, ať nehrají vysoko, protože soupeř má nepříjemný a rychlý přechod do útočné fáze. Hráči si toho byli vědomi a hráli opravdu svědomitě. Také se jim za svoji pílí a bojovnost podařilo do poločasu srovnat Hromadou, po krásné kombinaci z levé strany a následným přehozením hostujícího gólmana. V kabině jsem hráče nabádal k větší agresivitě, ale hlavně ať zbytečně nepřicházejí o míč, protože soupeř má své kvality a každé takové zaváhání dokáže potrestat. Soupeř ve druhé půlí přitlačil a zahazoval jednu šanci za druhou. Kdyby v 70. minutě byl stav ve prospěch hostujícího celku 4:1, nikdo by neřekl ani slovo. V této fázi utkání byl asi nejvíce zpocený brankář Tvardík, který kryl několik nebezpečných střel. Naopak nám se podařilo proniknout do otevřené obrany po zaváhání soupeře a rozjet rychlý brejk. Mladý Szwed se řítil na branku soupeře hlava nehlava a nekompromisně zavěsil. Od této chvíle jsme se zatáhli až na vlastní polovinu a odolávali nájezdy soupeře. Hráči si plnili své úkoly na výbornou. Hrozili jsme jen z brejku a nebýt zahozených šancí Macka, Juroszka a Hromady, mohlo utkání skončit větším rozdílem. Musím ovšem říct, že dnešní soupeř byl od chvíle, co působím u mužstva opravdu nejtěžší. Chci klukům poděkovat za bojovnost v dnešním utkání, protože si sáhli na dno svých sil. Super výkon.“

SK Brušperk
Radim Karsten - trenér hostujícího týmu: „Dnes nevyhrálo lepší mužstvo, ale fotbal se hraje na vstřelené branky a ne na krásu. A jak se říká, míč je kulatý pro všechny stejně. Zatím nejlepší druhý poločas v jarní sezóně nevedl ani k jednomu bodu a ve Stonavě jsme prohráli. Neproměněné velké šance ve druhém poločase nás stalo lepší výsledek.“