Kostelec trápil Stráž, opět dokázal, že pozice outsidera mu svědčí

0

Sobotní šlágr kola byl od začátku pořádně vypjatý. Hrálo se tvrdě a na plný plyn. Kostelec si do Stráže rozhodně nepřijel pro výprask. Hrál výborně. Sice prohrával, ale skvělým závěrem druhé půle strhl zápas na svou stranu...

Kostelec zase jednou zaskočil favorita, obrátil skóre na svou stranu

Na Kostelci bylo od začátku opět vidět, že určitě nepřijel do Stráže předem poražený. Chtěl bojovat o každý bod a od začátku hrál naplno. Dohrával souboje, soupeři nic nedaroval a Stráži znepříjemňoval zápas ostrými zákroky často na hranici faulů. Do defenzivy hrál výborně a po získání balónu se jej snažil velmi rychle přenést na druhou stranu, kde byl dost nebezpečný. Na favorita se dokázal Kostelec opět výborně vyhecovat. Přesto inkasoval jako pravní. V jedenadvacáté minutě si neohlídal snajpra Milsolava Jedičku, který trestá bez varování a trestal i tenotkrát. Zdálo se, že se vše bude odvíjet podle papírových předpokladů. Jenže Kostelc to nepoložilo, ba naopak. Dál se snažil a bojoval. V závěru poločasu soupeře dokázal dokone trochu přimáčknout a vytěžil z toho vyrovnání Davida Kolářského. Stráž už se smiřovala pomalu s remízou, ale to bylo předčansé. V poslední minutě gólem do kabin překvapil bek Ladislav Netrh a obrat byl na světě. Stráž měla před sebou ještě hodně pernou druhou půli. Kostelec měl nakročeno k další senzaci.

Druhá půle nečekaně hlavně v režii Kostelce

Ve druhé půli se nějaký čas bojovalo v podobném tempu, jeko v půli první, chvíli útočila Stráž, chvíli Kostelec. Pak se ale hostům podařilo přidat třetí, klíčovou branku. Po dovu selháních vybojoval polozraněný Steiner pokutový kop, kterého využil Lukáš Honzík. Stráž neměla už síly na to, aby dokázala tento zápas zvrátit. Od té doby už bylo vše v režii Kostelce. Ještě jednu uklidňovací branku pak přidal mezi mnoha dalšími zahozenými šancemi Michal Steiner a bylo už definitivně rozhodnuto. Zápas už se za převahy Kostelce jen dohrával. Stráži se přesto podařilo ještě se trochu vzepřít, když snížil v poslední desetiminutovce Bohdan Borys, v závěru ale ještě podtrhl výhru Kostelce Marek Kolářský, který jen upravil na konečných 5:2. Kostelec zvládl těžký zápas fantasticky a dokonale tak odčinil zaváhání se Záchlumím.

TJ SOKOL Stráž
Sokol Stráž: Stráž se k utkání zatím ještě nestačila vyjádřit.

TJ Sokol Kostelec
Robert Kertys: První půle nebyla vůbec dobrá. Po dlouhé době nás hřálo slunce, takže se nikomu nechtělo moc běhat. Hrálo se dost vyrovnaně. Klukům ale patří díky za to, že dokázali otočit v první půli zápas na z 0:1 na 2:1, což nebylo vůbec snadné. Druhá půle už byla v naší režii, hrál se krásný fotbal. Dali jsme rychlé góly a pak už jsme vedení drželi. Tenhle zápas jsme ubojovali a získali jsme zasloužené body. I přes to, že jsme nyní v dost komplikované sestavě a je nás málo, tak jsme uhráli výborný výsledek. Všichni nechali na hřišti vše a mají mé díky.

J. Tajstra [-] - V. Svoboda [-] , B. Borys [-] , D. Rubant [-] , M. Novotný [-] (80. P. Svoboda [-] ) - F. Veselý [-] , M. Vašák [-] - L. Ondřich [-] (46. V. Borys [-] ) , D. Zavalaný [-] (65. A. Rada [-] ) , M. Jedlička [-] - K. Pták [-]

P. Jamriška [-] - L. Touš [-] , M. Steiner [-] (88. R. Průcha [-] ) , J. Pešík [-] , D. Nový [-] , L. Netrh [-] , R. Lokvenc [-] , M. Kolářský [-] , D. Kolářský [-] , L. Honzík [-] , L. Florián [-]

ŽK: 42. D. Rubant , 45. V. Svoboda , 77. V. Borys - 48. D. Nový , 85. L. Honzík .
Počet diváků: 122. Rozhodčí: Loukota Petr - FIŠER Miroslav (N), BEZVODA Václav (N).