21.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2016-2017

--

--

--

0

Diváci viděli v Kavařích osm branek. Pět padlo do sítě hostů a tři do domácí brány. Díky tomu si připsala tři body domácí družina.

Prajzské derby mezi Kravařemi a Štěpánkovicemi nenechalo nikoho chladným. Neuběhla ani minuta, když plácl do balonu domácí Nestroj a zpoza šestnáctky překvapil gólmana Lefendu – 1:0. Družině trenéra Štěpána okamžitě narostla křídla, což jasně dokumentoval centr Barcala a nechytatelná hlavička trestuhodně nepokrytého Seiberta – 2:0. Hosté však nad nedělním zápasem nelámali hůl. O chvíli později se parádně opřel do míče Kožušník a gólman Maňák plachtil vzduchem marně – 2:1. Přecpané tribuny pak roztleskal Seibert, když efektními nůžkami protáhl pozorného Lefendu. Ve 37. minutě bylo vyrovnáno. Trestňák Jakuba Tomíčka jemně tečoval Kožušník a Hanus už odklízel balon kousek za brankovou čarou – 2:2. Kravaře si mohly vzít vedení zpátky po kolmici Nestroje a střele Saba, jenže Lefenda zavřel krám.

Rovněž druhá půle musela diváky bavit. V 50. minutě otočily Štěpánkovice skóre, když Koneczný odvrátil standardku Lišky pouze ke Grygarčíkovi, který se prezentoval krásným volejem – 2:3. Hosté potom působili fotbalovějším dojmem, jenže góly paradoxně sázeli domácí. Nejprve vracel míč do ohně Barcal, mladíček Lehnert nabil Emilu Peterkovi a ten osvědčil v šestnáctce důraz – 3:3. Necelou čtvrthodinku před závěrečným hvizdem vysunul Hanus kupředu Jaroše, který tečovanou ranou překonal bezmocného Lefendu – 4:3. V nastaveném čase se při rohu vydal do šestnáctky domácích i samotný Lefenda, jenže míč získal Sabo, po jehož pasu pelášil Hanus na zcela prázdnou klec Štěpánkovic – 5:3.

Městský FK Kravaře
Karel Štěpán, trenér Kravař: Byla to opravdu velká divočina. Rychle jsme se sice ujali vedení 2:0, jenže pak jsme úplně přestali hrát. Soupeř se chytil a první poločas skončil remízou. Krátce po přestávce jsme dokonce prohrávali, ale naštěstí jsme se vzpamatovali. Klukům bych chtěl poděkovat za bojovnost, herně to ovšem nebylo moc v pořádku. Dělali jsme úplně zbytečné chyby.

TJ Sokol Štěpánkovice
Jindřich Harazim, trenér Štěpánkovic: Na mužstvo jsem velice naštvaný. Byli jsme sice fotbalovějším mužstvem, jenže vůbec nám nefungovala defenzivní činnost. Hlavně v šestnáctce jsme byli strašně málo důrazní. Jde o hrubou nedisciplinovanost jednotlivců, což se prostě nemůže stávat. Byli jsme lepším týmem, ale prohráli jsme si to sami. Vypjaté derby navíc nezvládli rozhodčí

M. Maňák [-] - J. Barcal [-] , D. Vitásek [-] (87. M. Pavelek [-] ) , T. Lehnert [-] , P. Nagy [-] , M. Sabo [-] - K. Nestroj [-] (69. J. Jaroš [-] ) , V. Koneczný [-] , M. Hanus [-] - E. Peterek [-] , T. Seibert [-]

A. Lefenda [-] - P. Grygarčík [-] , D. Novák [-] , J. Smažík [-] , D. Kožušník [-] (62. D. Benek [-] ) , J. Tomíček [-] , D. Harazim [-] , A. Schwalbe [-] (72. M. Grigarčík [-] ) , L. Kufka [-] , M. Liška [-] , R. Heider [-]

ŽK: 71. T. Lehnert , 76. M. Hanus , 84. D. Vitásek - 14. D. Kožušník , 39. D. Novák .
Počet diváků: 598. Rozhodčí: Adamec Jiří - ČUBA Daniel, ŠVEC Marek.