25.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. D, 2016-2017

--

--

Ostravice dostala dardu ve Fryčovicích

0

O všem rozhodla první půle, ve které daly Fryčovice soupeři všech pět branek. Druhý poločas se už jen dohrával.

Ostravice hrála tento týden už třetí zápas a co se týká výkonu, tak to spíše bylo do třetice všeho zlého. Uřízli jsme si hlavně v prvním poločase pořádnou ostudu. Hráli jsme sice bez brankářské jedničky Boháče, ale z týmu chyběl jen Mendrek a na širokém hřišti proti silnému soupeři jsme spíše připomínali prvních 45 minut šachové figurky. Přitom úvodních deset minut ničemu nenasvědčovalo, snažili jsme se kombinovat a kdoví jak by zápas vypadal, kdyby střela Stýskaly neskončila nad brankou a hlavně po centru se k k míči v 7. minutě dostal Platoš a jeho šance měla skončit brankou. Poté převzali hru Fryčovice, my ztráceli míče v záloze a naše kraje se nestíhaly vracet a tak jsme všechny branky dostali skoro jak přes kopírák. V 13. minutě zahrávají domácí nákop ze své poloviny, míč přeletěl všechny a pro domácího hráče samostatný únik nebyl problém - 1:0. V 16. minutě po špatné přihrávce se vybídnut k brejku domácí kanonýr Rumel a ten ví, jak tyto šance využít - 2:0. Opět rychle prohráváme o dvě branky a toto se nám povedlo už po páté v sezóně! Ale situace byla daleko horší. Nejprve se blýskl Vokal, když vytáhl pěknou střelu k levé tyči v 27. minutě, ale pak nastala desetiminutovka hrůzy. Fryčovice hrály chytře, my se snažili kombinovat, ale to se nám nedařilo a tak do otevřené obrany útočili. V 31. minutě další ztráta na pravé straně hřiště, brejk a branka. V 36. minutě ztráta a brejk na levé straně hřiště a technická střela, na kterou se mohl Vokal jen podívat. A debakl z první půle ukončuje v 40. minutě Rumel, kdy už na něho čekala jen prázdná branka. V tuto chvíli to měla Ostravice hodně těžké se hlavně psychicky zvednout a tak přestávka byla pro nás vysvobození...

Do druhého poločasu nenastoupil stoper Rozkydal, hru jsme stáhli na tři beky a střed zahustili střídajícím Kováčem. Chtěli jsme zbytek zápasu odehrát ze ctí a třeba zkusit vstřelit nějaké ty branky. Fryčovice si hru hlídaly, ve výsledku už nehrály s plným nasazením a i to nám pomohlo, že druhý poločas byl vlastně jen v naší režii. Kdoví, jak by domácí postrašilo, kdyby hlavička M. Stonavského z 47. minuty neskončila na tyči, ale v síti. V 52. minutě naše další šance, ale lob Platoše nezapadl tam, kde on sám chtěl. Fryčovice se do útoku už moc nehrnuly, jen v 60. minutě jejich přečíslení končí střelou nad branku. V 63. minutě vybojoval míč Kurečka, ale jeho střela mířila jen na střed branky. A další povedená kombinace Ostravice z 73. minuty a střela O. Stonavského trefila tyč. Dneska Ostravici nebyl souzeno ani čestný úspěch. Odcházíme ze hřiště zklamaní a je třeba se zamyslet, co každý mohl udělat jinak hlavně v prvním poločase...

TJ Sokol Ostravice
názor diváka: No toto asi nečekal nikdo, každopádně jsme zaslouženě v první půli dostali na ........ Pak už bylo po zápase, ale aspoň jsme druhý poločas odehráli na úrovni a zastavili tak příděl branek. Není k tomu ani co víc dodat.