7.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2017-2018

--

0

Nováček z Nové Vsi na svém hřišti body neztrácí, obral je o ně až Frymburk, kterému všechny 3 body vystřelil v závěru Koza.

Remízový poločas

Na domácím hřišti, které je úzké, se hraje lépe domácím. To potvrdil už v 16. minutě Hüttner, který svůj únik chladnokrevně zakončil střelou kolem gólmana Mertla – 1:0. Vzápětí mohlo být srovnáno. Nejlepší střelec Frymburku Budík šel sám na branku, svým kopem á la Antonín Panenka přehodil brankáře a na neštěstí pro hosty i branku domácích. Hosté se dále hnali za vyrovnáním, Flöringova střela orazítkovala břevno. Ve 29. minutě se ujmula střela Rillicha, který pohotově vyrovnal na 1:1. Další šance obou mančaftů zůstaly nevyužité a do kabin se šlo s remízovým stavem.

Kozův gól v závěru rozhodl

Ve druhém poločase byl lepším týmem Frymburk, který se více tlačil do koncovky. Domácí hrozili ze standardních situací, které mají na svém plácku dobře nacvičené. Zahrával je matador Anderle, takže každý rohový kop, či přímý volný kop bývá nebezpečný. Pro hosty se zápas vyvíjel lépe, zatlačili Novou Ves na jejich polovinu a dobývali obranu. Nastřelili tyč a další šance nevyužili. Domácí vystrčili růžky při rychlém protiútoku, akci ale zakončili vedle Mertlovy svatyně. A tak se už diváci skoro chystali domů nebo do hospůdky za brankou, když udeřili frymburští bratři Kozové. Starší z bratrů Michal se na plac dostal až v 83. minutě. V 85. minutě našel před brankou mladšího Martina, který svou střelu zakončil do domácí sítě a vystřelil Frymburku cenné vítězství – 1:2. Další kolo přivítá Nová Ves na domácí půdě Suchdol nad Lužnicí, Frymburk doma hostí Kaplici.

FC Šumava Frymburk
Lukáš Matúš (hráč): Myslím si, že naše vítězství bylo zasloužené i přesto, že nám chybělo několik hráčů a na malém hřišti se nedalo moc kombinovat, což vyhovovalo právě domácím, kteří jsou na rozměry hřiště zvyklí. Hrají agresivně a mají to založené na standartních situacích, které jsme ubránili. Na stoperu kraloval opět Micák a za bojovnost chválím celé mužstvo. Teď nás čekají dva domácí těžké zápasy s Kaplicí a Kameňákem, uvidíme, jak se sejdeme...