12.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Soupeři se rozešli smírně

0

Domácí se dočkali vyrovnání minutu před koncem.

Sobotní utkání mezi Vítkovem a Chlebičov se obešlo bez vítěze. Nerozhodný výsledek více vyhovoval domácím, kteří zachraňovali remízu až v samotném závěru. První poločas patřil hostům, jimž se ovšem na kopačky přilepila střelecká smůla. Hned v 5. minutě hledal Radek ve vápně Němčíka, ale vybojoval pouze roh, po němž volej Metelky bravurně zlikvidoval brankář Snášel. Chlebičov i nadále hýřil aktivitou, jenže nebezpečné pokusy Metelky proletěly nad břevnem a gólový účinek postrádaly rovněž příležitosti Radka s Němčíkem. Vítkov se spoléhal převážně na brejky, z nichž dva doslova zapáchaly vedoucí trefou. Nejprve Jurečka šikovně uvolnil Kosteru, ale brankář Josefus výborně zakročil. Poté zkoušel štěstí samotný Jurečka, jenže ani v tomto případě se skóre neměnilo. Nerozhodný stav tedy zrušil až Radek, který stál na konci nacvičeného signálu hostů. Kužel rozehrál roh nakrátko s Černínem, po jehož centru vracel balon do ohně Majewski a Radek se zblízka nemýlil – 0:1.

Hosté zlobili i zkraje druhé půle, ale Matyášek, Metelka anebo Němčík správně neseštelovali mířidla. Hodně emocí potom sklidila situace z 64. minuty. Josefus napřed ve vápně vyboxoval míč, poté zboural Špoka (ten putoval s otřesem mozku a vyraženými zuby do nemocnice) a sudí Tvrdý nařídil penaltu. Zodpovědnost vzal na svá bedra vítkovský kapitán Mikulenka, jenže Josefus pokutový kop zpacifikoval. Domácí přesto neklesali na mysli. Jedovka Pavlíčka sice zaplula pouze nad břevno, ale v 89. minutě už se zrodila remíza. Po centru dorostence Lamatscheka stoper Majewski fatálně chyboval a Dohnálek zařídil dělbu bodů – 1:1.

TJ Vítkov
Miloš Grepl, trenér Vítkova: : „Remíza zhruba odpovídá průběhu zápasu. Chlebičov se ukázal jako velice kvalitní mančaft, takže bod bereme. Hlavně v prvním poločase nám hosté dělali velké problémy. Musím uznat, že byli jasně lepší. Po přestávce se to naštěstí trošku otočilo. Sice jsme nejprve zahodili penaltu, ale v závěru jsme zaslouženě vyrovnali. Mrzí mě zranění Špoka, kterého museli s otřesem mozku a vyraženými zuby odvézt do nemocnice.“

SK Viktorie Chlebičov
Vilém Axmann, trenér Chlebičova: „Je to stále stejná písnička. V prvním poločase většinou hrajeme dobře, máme spoustu šancí a střeleckých pokusů, ale dáváme málo branek. Po přestávce naopak náš výkon upadá. Ve Vítkově jsme mohli naše vedení několikrát pojistit, jenže ve finální a předfinální fázi jsme strašně nepřesní. V závěru jsme pak udělali hrubou chybu a ztratili jsme dva body.“