23.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2017-2018

--

--

Kostelecký Moravan prohospodařil ve Slavičíně tříbrankový náskok

10

Poměrně zajímavý duel se odehrál netradičně v sobotním odpoledni na slavičínském hřišti. Zavítal zde posílený Kostelec u Holešova se svým kanonýrem Kaďorkem. Domácí celek posílil brankář Vypušťák a talentovaný Zvoníček a čekalo se, co předvede hostující celek. Ten v prvním dějství na hřišti dominoval a vytvořil si tříbrankový náskok. O ten však ve druhém dějství přišel v samotném závěru a hosté vyhráli až v penaltové loterii a berou bod navíc. Diváci se určitě nenudili, viděli osm branek, hattrick Kaďorka, penalty a také nesmírnou bojovnost domácího celku.

Hosté si vypracovali tříbrankový náskok

V předposledním domácím utkání přivítala rezerva Slavičína mužstvo Kostelce u Holešova. Hrálo se za velkého tepla na travnaté ploše ve Slavičíně. Domácí nastoupili jako již tradičně ve značně pozměněné sestavě, zato hosté přijeli ve standardní sestavě zkušených hráčů na jaře navíc posíleni o střelce Kaďorka. Od úvodního hvizdu bylo jasno, co se na hřišti bude dít. Domácí se snažili kombinovat a hosté spoléhali na rychlé kontry. Po úvodní klidné čtvrthodince hosté zahrozili nejprve střelou do tyče, ale v 16. minutě po ztrátě míče domácích ve středu pole a po rychlém protiútoku ukázal své schopnosti kanonýr Kaďorek a poslal hosty do vedení. Hned o dvě minuty později hosté zvýšili na 0:2 po pokutovém kopu opět Kaďorkem. Domácí se chvíli otřepali a přidali na pohybu. Vytvořili si několik vyložených šancí, a když byl gól již na spadnutí, tak hosté po trestném kopu zvýšili ve 43. minutě Václavíčkem na 0:3. Do šaten se tak šlo domácím těžce a asi by se nenašel jediný divák, který by na domácí vsadil.

Domácí utkání v závěru srovnali

Po důrazné domluvě v kabině domácí vlétli do druhého poločasu jako uragán a zatlačili soupeře do defenzívy. Ve 47. minutě přeloboval brankáře hostí Fojtů a domácí tato branka nakopla. Na Kostelec se valil jeden útok za druhým a hlavně Lukáš Šebák posílal do pokutového území nebezpečné centry. Po jednom z nich se trefil v 53. minutě Bartoš a hosté znervózněli, začali zdržovat a jen neustále přerušovali hru. Vyrovnání bylo na spadnutí, jelikož Slavičín stále velmi dobře kombinoval a byl jednoznačně lepším týmem. V 70. minutě však po ojedinělé akci unikl opět Kaďorek a poslal hosty do dvoubrankového vedení. Domácí však nesložili zbraně, kdy hnáni lavičkou a diváky ještě zvýšili tempo a drtili soupeře, který se již pouze bránil. V 80. minutě unikl L. Šebák a po faulu na něj proměnil pokutový kop Zvoníček a domácí se přiblížili senzaci. Toužené vyrovnání přišlo v 87. minutě střídajícím Havlínem. Pokutové kopy se domácím nevyvedli a tak vybojovali pouze jeden bod

Na penalty vyhráli hosté

Na penalty vyhráli hosté z Kostelce u Holešova

FC TVD Slavičín B
Jiří Váňa, trenér: Do utkání jsme nevstoupili dobře, ale kluci ve druhé půli předvedli jak se bojuje o body. Hrál se fotbal vynikající úrovně, se spoustou šancí a branek, který se musel divákům líbit. Mrzí mě, že jsme to nedotáhli do vítězného konce, což bychom si zasloužili, ale vzhledem k vývoji utkání beru i bod

SK Moravan Kostelec u Holešova
Tomáš Marek, hráč: Do zápasu jsme vstoupili výborně a do poločasu se nám podařilo vstřelil tři branky, další ještě minimálně 3 vyložené šnce jsme neproměnili. Nutno říci, že si domácí také vypracovali minimálně tři vyložené šance, které na rozdíl do nás neproměnili. Druhá půle byla z naší strany už hodně špatná. Domácí nás zatlačili, výborně se pohybovali, my už šlapali vodu a najednou to bylo 2:3. Nám se povedlo ještě jednou odskočit na rozdíl 2 branek. Domácí svou vůlí zápas nakonec dvě minuty před konce srovnali na 4:4. Zápas rozhodl až penaltový rozstřel. V něm se předvedl brankář Kopřiva, který zneškodnil 4 domácí pokutové kopy a to rozhodlo o našem bodu navíc.

S. Vypušťák [-] - O. Šebák [-] , L. Šebák [-] , D. Zvoníček [-] , M. Blažek [-] , T. Kalík [-] (24. R. Bureš [-] ) , R. Überall [-] (68. K. Šmotek [-] ) , J. Fojtů [-] (80. Š. Havlín [-] ) , M. Švach [-] , A. Bartoš [-] , M. Both [-]

L. Kopřiva [-] - - - M. Gerát [-] , M. Třasoň [-] , M. Václavíček [-] (65. L. Odložilík [-] ) , M. Darebník [-] , T. Marek [-] (61. M. Hradil [-] ) , D. Marek [-] , S. Pelikán [-] , L. Kaďorek [-] , R. Šimčík [-] , R. Zmeškal [-]

ŽK: 16. M. Both , 61. R. Überall .
Hráči zápasu: L. Šebák , A. Bartoš - L. Kopřiva , L. Kaďorek .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: Zelený Martin - ZÁMORSKÝ Jan, FRAJT Oldřich.