22.kolo, Ústecký | Louny | III. třída sk. A, 2014-2015

--

--

Očekávaná bitva v derby skončila přestřelkou

0

Kvalitní utkání a plno branek bylo k vidění ve Vroutku, kde se hrálo místní derby mezi Vroutkem a Lubencem. Domácí zaspali nástup prvního poločasu, ale hattrickem kanonýra Jana Kukly zápas otočili. Ve druhém poločase měli hráči Lubence na hřišti převahu, mohli zápas srovnat, ale neproměnili penaltu. Výhru domácích pečetil z trestného kopu domácí Martin Salač.

Hattrick Jana Kukly rozhodl první poločas

Jak již bývá v posledních utkáních ve Vroutku zvykem, domácí zaspali a obdrželi branku ihned v 35. sekundě utkání. Po levé straně hřiště pronikl útočník hostí Lukáš Horský a prostřelil domácího brankáře Petra Bezděka. Poté přišly chvíle vrouteckého kanonýrka Jana Kukly, který během 14ti minut hattrickem otočil vývoj utkání. Lubeneckým se podařilo v 29. minutě snížit. Hosté předvedli krásnou kombinací z vlastní poloviny hřiště, Ladislav Bezemek nezištně přihrál Patriku Ledvinovi a ten skóroval. Hráči Lubence poté zahrozili nejprve Lukášem Kožíškem, který z 18ti metrů vystrašil domácího brankáře a také Danielem Polenou, ten si v pokutovém území dobře zpracoval míč, ale bránu přestřelil. V 36. minutě brankář hostí Jan Gucký fauloval Jana Kuklu a následně z pokutového kopu Libor Klíč zvýšil na 4:2. Hosté měli do poločasu ještě dvě šance. Kožíškova střela ze 20ti metrů olízla brankovou tyč a obránce hostí Jaroslav Kuchár nedokázal ze dvou metrů dorazit do sítě vyražený míč po přímém koupu Lukáše Kožíška.

Neproměněná penalta rozhodla

Do začátku druhého poločasu vstoupili domácí opět vlažně a inkasovali. V pokutovém území byl faulován pronikající Lukáš Horský a nařízenou penaltu Martin Zásměta proměnil. Hosté se chtěli gólově dotáhnout na soupeře, zvýšili „obrátky“ a získávali na hřišti převahu. Šanci měl Patrik Ledvina, ale z hranice vápna mířil těsně vedle. Šance hostí vyrovnat přišla v 61. minutě. Další gólová akce skončila faulem na Lukáše Horského. Rozhodčí nařídil pokutový kop a tentokrát Jan Zásměta proti domácímu brankáři úspěšný nebyl. Lubenečtí sice nadále pokračovali v útočné hře, vytvořili si několik zajímavých příležitostí, ale dva trestné kopy Lukáše Kožíška a ani střelecká zakončení Daniela Poleny a Patrika Ledviny ke gólu nevedly. Rozhodující pro konečný výsledek byl perfektně provedený trestný kop z 20ti metrů od střídajícího Martina Salače. Hosté chtěli ještě střídáním zvrátit nepříznivý stav, ale závěr výtečného utkáni si vroutečtí pohlídali.

FK Vroutek
Jiří Hess (hráč FK Vroutek): Již tradičně jsme zbytečně inkasovali v začátku utkání. Tentokrát to bylo již v 1.minutě, ale pak třemi brankami Jana Kukly jsme vývoj zápasu otočili. Za stavu 4:3 Lubenec neproměnil pokutový kop, což rozhodlo zápas. Na konci hosté fyzicky odpadli, a tak místní derby skončilo výhrou prvního týmu tabulky.

TJ Spartak Lubenec
Ladislav Vopat (trenér TJ Spartak Lubenec): Pro celkový výsledek kvalitního derby byl nakonec rozhodující průběh hry v 1. poločase, když jsme neuhlídali domácího střelce Jana Kuklu. Herně jsme nezaostávali, rozhodlo však lepší využití šancí. V druhé půli jsme byli aktivnější, soupeře jsme přehrávali, vytvářeli si příležitosti. Škoda neproměněné druhé penalty, vyrovnání stavu na 4:4 by nám zřejmě pomohlo. Poděkování patří všem hráčům za bojovnost a herní nasazení, myslím si, že jsme odehráli nejlepší zápas jarní části soutěže.