2.kolo, Plzeňský | Plzeň - Jih | Okresní přebor , 2018-2019

--

Penalty zvládli lépe hosté

48. D. Šmíd , 59. J. Rous , 81. V. Švec - 22. O. Homolka , 28. M. Baran (vl.) , 54. V. Janoušek
8

Výborný fotbal předváděli oba týmy. Zápas nakonec skončil nerozhodně a rozhodly až pokutové kopy.

Výborný fotbal

První gólovku vypracoval ve 4. minutě skvěle presující a míč na obránci získající V. Novotný, ale O. Homolka jeho ideální zpětnou nabídku zakončil z devíti metrů příliš slabě jen do nohou gólmana. Ve 13. minutě hosté po jasném faulu Nepomuku na O. Homolku ( ale neodpískaném ) přestali hrát, D. Šlajs si s ranou z levé strany z deseti metrů poradil. 21. minuta přinesla nádherný fotbalový okamžik. V. Novotný míč ve středu hrací plochy přiťukl Ondřeji Homolkovi, který míč parádně napálil ze dvacetipěti metrů do pravého horního rohu nepomucké branky – 0 : 1. Ve 26. minutě načechral do šestnáctky rohový kop V. Homolka a nikým neobtěžovaný, zcela osamocený bránící hráč Nepomuku Marek Baran neuvěřitelně hlavou překonal vlastního brankáře – 0 : 2. Ve 31. minutě si první vyloženou příležitost vytvořili domácí. Po rychlé kombinační akci si tisíciprocentní zakončení z malého vápna vyzkoušel domácí útočník, avšak nastřelil na brankové čáře úspěšně zasahujícího ležícího D. Šlajse. Vzápětí po domácí druhé lehké ztrátě balónu po sobě pálil Nepomuk v pokutovém území ze čtrnácti metrů nepřesně. S vysoce nadprůměrným fotbalem musela v 1. poločase panovat spokojenost.

Domácím se povedlo vyrovnat

Druhou část hry jednoznačně ovládli hosté. Již ve 49. minutě zužitkoval David Šmíd pěkný centr zprava pohotovým koníčkem z voleje o břevno – 1 : 2. V 54. minutě zahájil útočný atak F. Brudna, J. Pelc míč předal učebnicově nabíhajícímu M. Krňoulovi, jehož lahůdku šťastně uklidil za záda gólmana z prostoru penaltové značky Vojtěch Janoušek – 1 : 3. V 57. minutě D. Šlajs neudržel dělovku z velké dálky, domácí sice první dorážkou označkovali břevno, ale druhou rozvlnil síť Jan Rous – 2 : 3. Ihned následující bleskovou akci Nepomuku zastavil až D. Šlajs, když ukázkově vyrazil tvrdou koncovku z pravé strany unikajícího útočníka. V 70. minutě odmítl slastný okamžik J. Pelc, jenž z deseti metrů před odkrytou brankou pouze nastřelil před sebou stojícího obránce. V 75. minutě stáli při hostech všichni „svatí“, domácí mířili do levé tyče za již překonaným D. Šlajsem. V 81. minutě domácí na přední tyči šikovně hlavou tečoval Václav Švec krátký rohový kop a pravděpodobně od prsou bezmocného F. Brudny se balón odrazil za brankovou čáru – 3 : 3. V 83. minutě výtečně vytěsnil volný přímý kop Nepomuku D. Šlajs a tlak domácích narůstal obrovským tempem.

Zatímco celá pětice hostů mířila přesně, domácí jednou minuli, a tak si druhý bod do tabulky připisují hosté ze Spáleného Poříčí.

FK Nepomuk B
Jiří Slach (hráč, Nepomuk): "Na začátku zápasu jsme neproměnili 2 jasné šance, pak hosté dali pěkný gól, vystřelil z dálky. Pak jsme si pro změnu dali vlastního po rohu. Pak jsme dali gól na 1:2. Pak hosté utekli a zase z brejku dali gól na 1:3. Pak jsme měli místama až drtivý tlak. Pak jsme trefili asi 2 břevna. Pak jsme dali na 2:3. A asi 10 minut před koncem na 3:3. Potom ještě z trestnýho kopubrankář zázračně vytáhl z šibenice. Pak přišlo na ty penalty, my jsme jednu nedali, hosté dali všechny. Byl to takový festival zahozených šancí."

P. Wallenfels [-] - D. Šmíd [-] , V. Březák [-] (77. J. Slach [-] ) , J. Vokurka [-] , M. Baran [-] , J. Rous [-] , J. Polívka [-] , V. Janoch [-] , P. Váňa [-] , P. Panc [-] (46. V. Švec [-] ) , J. Ticháček [-]