8.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Kravaře otočily ve druhé půli

20

Kravaře dokázaly ve druhé části otočit dvoubrankovou ztrátu.

Fotbaloví bojovníci z Kravař se nezalekli ani dvoubrankového manka, když po přestávce heroicky otočili nepříznivý stav. V prvním poločase na trávníku dominoval ambiciózní nováček. Svou převahu hosté zúročili ve 30. minutě zásluhou dobře postaveného Ďurici – 0:1. Těsně před odchodem do šaten navíc chyboval Pavelek, Maléř prosvištěl kolem zkoprněných stoperů a zvýšil na 0:2. Během přestávky proběhla v kabině domácích velká bouřka, která Kravaře probrala z letargie. Svěřenci trenéra Štěpána řádili jako utržení ze řetězu, což se jim zákonitě vyplatilo. Čerstvou krev do žil jim vlil úspěšný přímý kop kapitána Barcala, který potrestal nedovolený zákrok na Schreiera – 1:2. O pár vteřin později navíc napřáhl Těžký a vecpal balon parádně pod víko – 2:2. Šokovaní hosté nakonec neuhájili ani remízu, protože po jedovaté ráně Hegera nepokryli ve vápně dorážejícího Barcala – 3:2. Ve zbytku utkání domácí několikrát odmítli pojistku. Velice slušné příležitosti zahodili Heger, Peterek, Těžký, Barcal a Koneczný, přesto se při odchodu ze hřiště usmívali.

Městský FK Kravaře
Karel Štěpán, trenér Kravař: „Mančaft musím pochválit za druhý poločas, v němž jsme soupeře pořádně přitlačili a ještě jsme dokázali zápas zvrátit v náš prospěch. V první půli měli navrch hosté, když nás dost zmrazil jejich vedoucí gól. Během přestávky jsem v šatně musel pořádně zvýšit hlas a naštěstí nás to probudilo. Hodně nám mohlo snížení, po němž jsme hned vyrovnali a nakonec jsme i vstřelili vítěznou branku.“

T. Mosler [-] - J. Barcal [-] , P. Ferenz [-] , J. Gattnar [-] - M. Pavelek [-] , J. Heger [-] (83. D. Kahler [-] ) , M. Schreier [-] , V. Těžký [-] , K. Nestroj [-] , M. Czerný [-] (60. V. Koneczný [-] ) - E. Peterek [-] (79. T. Miketa [-] )