6.kolo, Zlínský | Krajský přebor , 2018-2019

--

--

Hluk dokázal porazit valašskou Juřinku

10

Hluk přivítal na svém stadionku borce z Juřinky, kteří v minulém kole v domácím prostředí vyprášili kožich Boršicím a nasázeli jim jedenáct banánů. Domácí celek se zatím v soutěži výsledkově trápí a výhru s Juřinkou už potřeboval jako sůl. Střelecky se dvakrát prosadil domácí Dohnal, který byl u všeho podstatného na hrací ploše. Juřinka tak odjíždí na Valašsko s prázdnou, domácí se radují ze zisku tří bodů.

Domácí byli střelecky efektivnější, když vstřelili dvě branky

"V neděli 9:9.2018 hrálo hlucké áčko důležitý zápas KP Zlínského kraje proti mužstvu z Juřínky. Výsledek 2:0 nám dává tři body do tabulky a naše první vítězství v sezóně. Utkání nebylo zvlášť líbivé, většinou se hrálo uprostřed hřiště. Hlučané se dostali do vedení hned ve 3. minutě, kdy si na nepřímý kop pěkně naskočil Jan Dohnal a brankáři Juřinky nedal šanci - 1:0. Moc šancí na obou stranách nebylo, hosté si nevytvořili za celý zápas brankovou šanci. Za zmínku stojí ještě únik Jaroňka po pravé straně, ale brankář Juřinky byl u předkopnutého míče dříve. V 38. minutě se pěkně uvolnil v pokutovém území Dohnal a nedal znovu šanci brankáři Juřínky - 2:0. Do kabin tak domácí odcházeli s dvoubrankovým náskokem", hodnotí první půli funkcionáři Hluku.

Ve druhé půli už branka nepadla

"Ve druhém poločase se hra odvíjela stejným způsobem. Hosté hráli rychlý, houževnatý fotbal ale na obranu Hluku nevyzráli ani jednou. Za zmínku stojí výkon Jana Dohnala, ten byl nejlepším domácím hráčem, a je vidět, co vlastně pro Hlučany svou přítomností znamená. Dobrý výkon podal také Mira Machala, ostatní podali slušné a spolehlivé výkony. Více se dá očekávat od Hanáka a hlavně Jaroňka. Zatím  svými výkony Martiše ani Biháriho nenahradili. Domácí celek si nakonec připsal velmi důležitou výhru, která ho v tabulce posunula o něco výše. Hosté se sice snažili, ale vyzrát na domácí obranu nedokázali", viděli výkony svých hráčů fotbaloví činovníci z Hluku.

Spartak Hluk
web Hluku: Velmi důležitá výhra za tři body přišla v pravý čas. Tu zařídil střelecky disponovaný Dohnal.

TJ Juřinka
Fanoušek Juřinky: Domácí rozhodli o svém vítězství Dohnalovými brankami v prvním poločase.

J. Fojtík [-] - M. Zalubil [-] , Z. Horák [-] - P. Hanák [-] (79. T. Nguntual [-] ) , L. Jaroněk [-] (83. J. Sabo [-] ) , M. Machala [-] , D. Sedláček [-] - M. Kukla [-] , A. Machala [-] , M. Galuška [-] , J. Dohnal [-]