8.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2018-2019

--

Mladcová duel s Chropyní zvládla na podtrženou jedničku

20. J. Vaněk , 39. J. Chludil , 62. P. Votava , 90. J. Jaroš - 53. D. Matějov (p.)
21

Mírným favoritem zápasu na Mladcové byl domácí celek, i když hosté v posledních kláních prokázali zlepšenou formu. Začátek duelu vyšel lépe domácímu týmu, který šel ještě do půle do dvoubrankového vedení. Hosté v úvodu druhého dějství zápas ještě zdramatizovali, ale závěr patřil domácímu týmu, který Petrem Votavou a "Pirátem" Jirkou Jarošem navýšili skóre na konečný tříbrankový rozdíl.

Domácí tým se ujal dvoubrankového vedení

Mladcová dokázala v minulém kole vyhrát u lídra tabulky ve Fryštáku a tak její hráči nastoupili do zápasu s Chropyní patřičně nažhaveni. V 8. kole se tak na Mladcové potkali sousedi z tabulky, domácí celek a hostující Chropyně. Od začátku udávali tón hry domácí a po úniku veterána Jaroslava Vaňka se ujali vedení. O několik minut později po centru Davida Vaňka skóroval ve výborné formě hrající Jan Chludil a rázem to bylo 2:0. Domácí na hřišti jasně dominovali a hosty z Chropyně od vyšší prohry několikrát zachránil brankář. Za tohoto stavu se šlo do kabin., domácí trenér lošťák mohl být s výkonem svých svěřenců hodně spokojený. Hosté v první půli herně zklamali a svoji předešlou stoupající formu nepotvrdili.

Domácí si tříbodou výhru v pohodě ohlídali

Ve druhém dějství se čekalo, zda se hosté pokusí s výsledkem ještě něco udělat. Ihned po změně stran zahrozili brejkem hosté, ale prosadili se až proměněnou penaltou v 50. minutě, kdy snížili na  2:1. Od 60. minuty měli však šance pouze domácí. Nejdřív zvýšil po rohu hlavou Petr Votava, pak své šance zahodili znovu Petr Votava, Jan Chludil a přesnou hlavu Jirky Jaroše vyhlavičkoval stoper Chropyně s prázdné branky. Domácímu kouči se na závěr utkání vydarřilo střídání, kdy 38-letý Damborský vysunul 17-letého Čihánka, který našel před prázdnou brankou 44-letého Jaroše a ten upravil na 4:1. Zkušení borci ve spolupráci s mladíkem Čihánkem tak dokonali zkázu Chropyně, která od začátku zápasu tahala za kratší konec. MLadcová bere tři body a stále dýchá na záda vedoucímu Fryštáku.

FK Mladcová
Jiří Jaroš, hráč: Zasloužená výhra našeho týmu, na jedničku nám vyšel první poločas, hosté sice ve druhé půli snížili, ale od 60. minuty jsme soupeře přehrávali a zápas dovedli do vítězného konce.