9.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2018-2019

--

Lídr tabulky z Fryštáku načepoval Malenovicím sedmičku

18. P. Petráš , 25. J. Valášek , 34. T. Holý , 48. M. Vavruša , 52. P. Petráš (p.) , 69. M. Vavruša , 70. T. Holý (p.)
19

Do Malenovic přijeli fotbalisté Fryštáku a jednalo se o souboj Davida s Goliášem, neboť omlazený tým domácích je kvalitativně trošku jinde, než lídr tabulky. Hosté od začátku utkání převzali otěže utkání do svých rukou a opanovali střed hřiště. V první půli se Fryštáku podařilo třikrát dostat míč za záda domácího brankáře. Ve druhém dějství pokračovali hosté v kanonádě, domácí často jen přihlíželi hostujícím akcím. Skóre se zastavilo na stavu 7:0, hosté potvrdili roli favorita na jedničku.

Hostující celek šel v první půli do tříbrankového vedení

"Fryšták  v soutěži na venkovních hřištích neztratil ani bod a rozhodně to neměl v plánu na hřišti doposud posledních Malenovic. Ale znáte to, soupeř se vyhecuje a pokud se favorit neuklidní nějakou brankou bývá nezřídka překvapení. To se ovšem Fryštáku nestalo. Ve 3. min. sice jen těsně minulo přehození hostujícího brankáře Páleníčkem bránu, ale v 18. min. už naše mužstvo udeřilo. Chudý poslal centr do malého vápna ,kde předskočil na přední tyči obránce Malenovic Petráš a míč proklouzl do sítě 0:1. Malenovice se snažily  a ve  23. min. mohl srovnat na 1:1  po centru z úhlu Mňaček, ale proti byl brankář Fryštáku, který jeho teč vytěsnil na roh. Ve 25. min. muselo zaplesat srdce každého fotbalového fandy kolmici za obranu dostal Vavruša, protože byl trochu z úhlu patičkou poslal ve vápně míč na Valáška - 0:2.  A ve 33. min. došlo ke kuriózní situaci, roh zahrával Sklenář a hned trojice fryštáckých hráčů bojovala o připsání gólu,leč nejlepší slivovici nosí do kabiny  Tomáš Holý  - 0:3", hodnotí první půli na webu Fryštáku.

Brankostroj hostí pokračoval i po přestávce

"Fryšták tedy celkem pohodlně zvládl první poločas a trápilo ho víceméně jen chvílemi divné rozhodování rozhodčího. Po přestávce bylo úkolem fryštáckých hráčů nedopustit zdramatizování. Ale domácí se k tomu vůbec nedostali, protože po pěti minutách už prohrávali 0:5. Ve 48. min. dal gól Vavruša a v 51. min. z penalty Petráš zvýšil na pětibrankový rozdíl . Hostující hráči byli při chuti a diktovali tempo hry, vytvářeli si další šance a dvě ještě proměnili. V 69. min. Vavruša zvyšoval na 0:6 a v 70. min. druhou penaltu proměnil Holý a bylo to hrozivých 0:7. Za tohoto stavu už se nikomu příliš nechtělo a utkání se dohrálo s konečným skóre 0:7. Fryšták si udržel bilanci na venkovních hřištích a po zaváhání pronásledovatelů odskočil v tabulce 1. B třídy skupiny B", viděli druhou půli fotbaloví činovníci z Fryštáku.

FC Malenovice
Adam Juráň, brankář: K utkání a výsledku není co dodat, hosté byli lepším týmem a s chutí si zastříleli.

FC Fryšták
web Fryštáku: Jasná výhra našeho celku, který byl při střelecké chuti a nasázel domácím sedm branek. Při zaváhání našich pronásledovatelů se nám podařilo v tabulce odskočit o tři body.

A. Juráň [-] - D. Paták [-] , R. Střelec [-] , P. Vichorec [-] (73. L. Otrusina [-] ) - D. Torma [-] , Š. Dočkal [-] (66. R. Jašík [-] ) , J. Kostka [-] (69. M. Daněk [-] ) , P. Menša [-] - J. Mňaček [-] (78. D. Zahnaš [-] ) , M. Bartek [-] , P. Páleníček [-]