Zápas byl zrušen

Zlepšenou hrou ve druhém poločase dokázaly Benátky utkání otočit

10. T. Mbah , 54. V. Šimeček (p.) , 66. V. Šimeček , 69. P. Jimmy , 86. D. Košek - 11. L. Kraják , 16. L. Kraják , 30. A. Zbudil
13

Výhra, která se rozhodně nerodila lehce, zlepšený výkon ve druhé půli a střídání, která určitě oživila hru a přinesla potřebný efekt. To byly hlavní aspekty zisku tří důležitých bodů benáteckého týmu proti poslednímu diviznímu týmu z Kratonoh. Hosté jako otloukánek v Benátkách zcela jistě nepůsobili, tedy určitě ne směrem dopředu. I když se domácí brzy ujali vedení Mbahem, týmu z východu Čech se během pěti minut podařilo překlopit skóre na svoji stranu. Ba co víc, po půl hodině hry zvýšil Zbudil již na 3:1 z pohledu benáteckého soupeře a v tu chvíli by si na domácí vsadil jen málokdo. Benátečtí ale zlepšenou hrou ve druhé půli, která navíc přinesla čtyři branky potrestali nedůslednost Kratonoh před brankářem Finkem a do divizní tabulky si připsaly tři povinné, ale nesmírně těžce vybojované, body.

Přitom začátek zápasu takové divočině příliš neodpovídal. Domácí drželi míč na svých kopačkách, hosty k němu pouštěli spíše sporadicky. V první akci tohoto utkání měl prsty Mbah, který se snažil využít chyby Kabeláče, míč mu ale utekl k brankáři Finkemu. Hosté se připomněli nebezpečným centrem před bránu, se kterým si ale Straka věděl rady. Na druhé straně po rohovém kopu zakončoval Borovička mimo brankový prostor. Poté Prouza neoddělil od míče Šimečka, který dokázal v tísni vystřelit, leč nad bránu. Po dalším rohovém kopu zakončoval znovu Šimeček, ani tentokrát ale nemířil přesně. V 10. minutě táhl akci po levé straně Dohnalík, přihrávkou do vápna našel Šimečka, jenž posunul míč na Tochukwu Mbaha, který rozjásal domácí příznivce – 1:0. Hosté ale přispěchali s velmi rychlou odpovědí. Na pravé straně se chopil míče Lukáš Kraják, jehož skákavá střela zpoza vápna skončila přesně u pravé tyče Strakovy brány – 1:1. O pět minut později chyboval na polovině hřiště domácí stoper Borovička, jenž nabídl míč Lukáši Krajákovi, ten podnikl brejk do otevřené obrany a střelou podél brankáře Straky poslal východočeské hráče do vedení – 1:2. Domácí se snažili o vyrovnání Bočkovou skákavou střelou, se kterou si ale Finke poradil. Tentýž hráč zakončoval i chvíli poté, tentokrát ale nepřesně. Na druhé straně agilní Kraják nabíjel Zbudilovi, domácí brankář ale kontroloval střelu hostů, která směřovala mimo. Poté Straka trošku zabrnkal na nervy domácím po nepříjemné malé domů, míč mu přeskočil nohu, skončil ale vedle pravé tyče, takže hosté získali pouze rohový kop. Ve 30. minutě zahrávali domácí přímý kop z levé strany. Mižičův centr hosté odhlavičkovali, navíc tak šikovně, že mohli vyrazit do přečíslení čtyř proti dvěma. První střelu ještě dokázal Straka vyrazit, na dorážku Aleše Zbudila už ale nestačil a domácí zpytovali svědomí potřetí – 1:3. Benátečtí chtěli s nepříznivým výsledkem ještě něco udělat do poločasové přestávky. Šimečkovo zakončení z přímého kopu ale skončilo v ochranné síti. Na druhé straně po dalším nedorozumění zakončoval Kraják, jeho nepříliš razantní pokus ale Straku nezaskočil. Brzy poté hlavní rozhodčí Vokoun ukončil první půli, po které hosté vedli 3:1, nutno dodat po brankách, které jim domácí sami nabídli.

Od počátku druhé půle byla na domácí straně znatelná zvýšená aktivita. Několika nebezpečným závarům se ale hosté, leckdy se štěstím, ubránili. V 53. minutě nedosáhl na Sudkův centr do pokutového území hostující Strasser, míč přistál na noze Jägera, kterého následně hostující obránce poslal na trávník a hlavní rozhodčí ukázal na penaltový puntík. Míč si postavil Viktor Šimeček, a i když si Finke na balon sáhl, ten skončil v jeho bráně – 2:3. Benátecké kontaktní branka rozhodně povzbudila. Z pravé strany se probíjel do vápna Mbah, trefil ale jen boční síť. O chvíli později benáteckým hráčům určitě zatrnulo. Na Krajákův centr zprava z přímého kopu vyskočil nejvýše Zbudil, hlavou sice dostal míč do brány, pomezní rozhodčí Cichra ale už v tu chvíli držel nad hlavou svůj praporek, jímž signalizoval ofsajd. Na druhé straně zakončoval Šimeček, jehož pokus se ale mezi tyče nevešel. V 64. minutě před Strakou pořádně zahřmělo. Mezi obránce si naběhl Zbudil, který ale trefil nohu benáteckého brankáře, dorážející Kraják poslal míč těsně vedle vzdálenější tyče. Hosté svoji šanci neproměnili a Benátky trestaly. Po rohovém kopu se do vzduchu vyšrouboval nejvýše Viktor Šimeček, jemuž první pokus ještě nevyšel, míč ale bleskurychle dokázal dorazit za brankovou čáru – 3:3. Hosté ovšem zbraně neskládali. Po Ličmanově dlouhém autu se do koncovky dostal kapitán Čada, který ale mířil nad břevno. To na druhé straně si Mbah pohrál s obranou Olympie a nechal vyniknout Finkeho, jenž konečky prstů vytěsnil míč na rohový kop. Ten podobně jako při vyrovnávacím gólu zahrával Sudek. Centr na zadní tyč ještě dokázali hosté odhlavičkovat. Poté ale Krajákovi uskočil míč ke kopačkám Peremene Gidion Jimmyho a ten střelou na vzdálenější tyč překvapil Finkeho – 4:3. Ani ne o minutu později ale našel Ličman Krajáka, který mohl vyrovnat, mířil ale o píď vedle levé tyče, možná i kvůli teči domácích. Na druhé straně zakončoval Jimmy z přímého kopu do ochranné sítě. O vyrovnání se snažil též Ličman po přiťuknutí Bareše mířil nad bránu. V 83. minutě se na levé straně uvolnil střídající Košek, přesnou přihrávkou vybídl ke skórování Kocourka, který ale minul vzdálenější tyč. Domácí to však příliš mrzet nemuselo. O dvě minuty později totiž z pravé strany centroval Jäger, brankář Finke na míč nedosáhl a na Dominika Koška čekala vcelku jednoduchá práce, aby hlavou doklepl míč do prázdné brány – 5:3. Domácí poté ještě jednou dostali míč do sítě. Po další přihrávce Jägera to byl Jimmy, avšak tentokrát pomezní rozhodčí Lafek signalizoval ofsajdové postavení. To bylo také poslední, co se v divokém nedělním podvečeru na benáteckém fotbalovém stadionu událo.

Benátečtí tak získali tři body, tedy úkol splnili, avšak varovný prst, zejména za druhou půli je naprosto na místě. V dalším kole čeká na Benátky nevyzpytatelný soupeř Mšeno-Jablonec nad Nisou, tedy tým, který má ve svém středu několik bývalých prvoligových fotbalistů. Netřeba připomínat, že nejen doma by měly Benátky získávat body a že výhra ze Mšena by se do divizní tabulky náramně hodila.