9.kolo, Středočeský | 1.B třída sk. A, 2018-2019

--

--

Nezastavitelný Rakovník bojoval do posledních minut

13

Na družeckém hřišti se odehrál nápínavý zápas dvou velmi silných týmů. Zápas byl bohatý na šance, ovšem ke gólům to nevedlo. Nakonec se štěstěna přiklonila na stranu hostů, a tak se Rakovník dál drží v čele tabulky a odmítá prohry.

Vyrovnaný boj

Do prvního poločasu vstoupila Družec velmi aktivně a již ve 2. minutě mohla jít do vedení, přesto pohledná akce gólem neskončila. Rakovník se snažil dostat více do hry, ale k větším šancím to nevedlo. V 15. minutě asi ze 30 metrů vypálil Kýzl a jeho střela skončila těsně nad brankou domácího Pergla. Kýzl měl za několik minut další příležitost, když domácí brankář neudržel centrovaný míč, ale ani teď se skóre neměnilo. Poločas plný soubojů a nasazení gól nepřinesl.

Štěstí se přiklonilo na stranu Rakovníka

Druhé dějství přineslo více vzrušení před bránami obou celků, což se nezaujatému divákovi muselo o poznání více líbit. 63. minuta nabídla pokutový kop pro rezervu SK. Kapitán hostů Fojtík neudržel nervy na uzdě, a tak ani jeho pokus rozhodujícího gólu nedocílil. Pak tedy převzali iniciativu domácí a několik vypracovaných šancí bylo nadějných, ale brankář Kudrna hosty podržel a navýšil šance, že jejich tým zůstane i po 9. kole stále neporažen.

Rozuzlení přišlo až v samotném závěru. V 86. minutě dostal Nováček míč do tahu a hnal si to na bránu. Svou ranou trefil pouze brankáře Pergla od toho se míč odrazil k volnému Holubovi, který byl na hřišti necelých 25 minut, a ten z hranice vápna trefil takřka prázdnou svatyni – 0:1.