17.kolo, Jihočeský | Prachatice | Okresní přebor sk. A, 2018-2019

--

Lhenické béčko přetlačilo rezervu Čkyně

11. R. Sura , 30. V. Pilát - 28. A. Medek
4

Z důvodu ušetření trávníku hlavní lhenické hrací plochy byl zápas odehrán na záložním hřišti ve Ktiši.

Ač rezerva i tentokrát nemohla využít více pendlů z „áčka“ (na to následující den čekala jarní domácí premiéra a navíc v oslabení o tři hráče z přípravných zápasů – T.Tůmu, J.Berana, J.Schöna), přesto i druhý vstupní zápas do jara zvládla vítězně a tím tak potvrdila výhru 4:0 z toho úvodního v Dubu. Rezervisté o zisku dalších tří bodů rozhodli již v prvním poločase, v němž oboustranně do sítí napadaly všechny tři góly v utkání – do té čkyňské dvě – obě dosažené po zakončení hlavou a to R.Surou a V.Pilátem – do té lhenické zbytečně po malé domů a chybné gólmanově rozehrávce z kopačky A.Medka. Ač Lheničtí soupeře jasně přehrávali, ovšem za neproměňování brankových možností, byli to Čkyňští, kteří šli dosti lacino (v 11.´) do vedení (0:1), ale domácím se do poločasové otáčky podařilo pro ně nepříznivý stav ve 28.´a 30.´ otočil na 2:1. Ve druhém poločase se obraz hry výrazně změnil, neboť čkyňská rezerva měla v něm herně navrch, avšak lhenický záložní tým pozornou defenzivou jednogólový náskok uhájil a dovedl tak zápas ke druhému jarnímu vítězství v řadě.

AUTOR: JAN BUMBA

SK Lhenice B
D. Rapčan [-] - P. Prenner st. [-] , P. Sládek [-] , L. Lamač [-] , J. Krotký [-] , P. Vincik [-] , R. Houška [-] , P. Starý [-] , J. Exner [-] , D. Lukač [-] , R. Sura [-]

SK Čkyně B
L. Růžička [-] - A. Medek [-] , L. Toman [-] , Z. Stejskal [-] , V. Krull [-] , M. Miklas [-] , V. Zeman [-] , M. Štrobl [-] , J. Staš [-] , M. Turek [-] , J. Král [-]

ŽK: 55. D. Lukač , 60. L. Lamač - 17. L. Toman .
Počet diváků: 40. Rozhodčí: Heinzl Václav - MIKEŠ Václav (N), STEJSKAL Josef (N).