19.kolo, Zlínský | Krajský přebor , 2018-2019

--

Morkovice v kroměřížském derby udolaly Holešov

66. R. Janalík (vl.) , 85. R. Zápařka - 90. J. Beneš
7

Kroměřížské derby bylo k vidění v Morkovicích. Domácí celek v minulém kole prohospodařil v Nevšové jeden bod, hosté naopak nevyzráli na urputnou obranu Velkých Karlovic. V prvním dějství v Morkovicích nakonec branka nepadla. Druhý poločas přinesl i branky. Domácí se dokázali dvakrát střelecky prosadit, hosté korigovali až v samotném závěru, kdy byl navíc vyloučen domácí Popovič.

V první půli se diváci branky nedočkali

Radek Barnet, trenér Morkovic: „Vyrovnané, bojovné se šancemi z obou stran. První poločas s naší strany byl herně lepší než druhý. Od začátku jsme byli aktivní, přišli příležitosti, ale také ztráceli jednoduché míče a soupeř se dostával do výhodných příležitosti. Nebyli jsme kompaktní, špatné zajišťování a slabý důraz při finální fázi v zakončení.
Vše důležité se odehrálo ve druhém poločase, kdy jsme šli do vedení ze standardní situace. Po trefě Zápařky jsme zvýšili na 2:0, ale znovu se ukázalo, že závěry utkání jsou z naší strany ustrašené. Nechali jsme soupeře na míči a ten tlaku snížil. Pak přišlo naše zbytečné vyloučení, ale dramatický závěr jsme zvládli. Pochválím gólmana Jarku, který kluky při současné marodce podržel. Je dobře, že bojujeme a snažíme se hrát konstruktivní fotbal.“

Domácí stvrdili svoji výhru

Martin Malík, trenér Holešova: „Věděli jsme, že soupeř má své kvality, a proto jsme do utkání nastoupili s respektem. Po půlhodině hry nám nabídl velkou šanci, ale Marek sám tváří v tvář gólmanovi neuspěl. Soupeř měl v prvním poločase o něco víc ze hry a po přestávce po ne zrovna šťastném zásahu brankaře se ujali vedení. Druhý poločas vyzněl lépe pro nás jak herně tak i fyzickými silami. Hra probíhala většinou na soupeřově půlce, ale asi v 85. minutě domácí potrestali naší chybu druhou brankou. I když jsme dál měli tlak, podařila se vstřelit už jen jeden gól. Podali jsme kvalitní herní výkon, jen se musíme víc soustředit na finální zakončení.“