24.kolo, Zlínský | Krajský přebor , 2018-2019

--

--

Morkovice dokonaly v Provodově během deseti minut neskutečný obrat

4

Na Provodově se představily v sobotním odpoledni fotbalisté Morkovic a mírným favoritem utkání byl domácí tým. Ten také po první půli vedl o dvě branky. Ve druhém dějství domácí navýšili svůj náskok dokonce na 4:1. V poslední desetiminutovce se ale začaly dít věci. Hosté dokázali srovnat na 4:4. V hektickém závěru zápas rozhodl hostující Tesař a Provodovu tak body utekly mezi prsty.

Domácí byli střelecky efektivnější, když vstřelili dvě branky

Josef Rak, trenér Provodova: „Provodovští šli do vedení už v desáté minutě, kdy míč do sítě dorazil Laciga. A ten samý hráč po pěkné individuální akci golem do šatny zvýšil na 2:0. Když zvýšil Gargulák na začátku druhého poločasu na 3:0, zdálo se být rozhodnuto. Hosté korigovali po rohovém kopu. Domácí se vzchopili ještě k jedné fotbalové akci, na jejímž konci byl v 66. minutě Chalupa. Od té chvíle jsme úplně přestali hrát, jako by bylo rozhodnuto a na hřišti začalo být jen mužstvo. Morkovicím se začaly dařit kombinace a vytvořili si tlak, který korunovali v snížením v 80. minutě. Bohužel ani na toto varování jsme nereagovali a po chybě gólmana jsme hostům věnovali třetí branku. Hosté polití živou vodou se ještě dvakrát dostali do zkoprnělé domácí obrany a dokonali obrat, jaký se dlouho nevidí. Hosté ukázali, že se vyplatí hrát až do konce. My si tuhle situaci musíme vyříkat, to by se tak zkušenému mužstvu nemělo stát.“

Hosté dokázali strhnout výhru na svoji stranu

Radek Barnet, trenér Morkovic: „Tohoto vítězství v Provodově si cením. Utkání se pro nás nevyvíjelo příznivě. Poločas jsme prohráli 0:2. Začátkem druhé půle jsme obdrželi třetí branku po naší ztrátě míče. Podařilo se nám sice vstřelit branku, ale soupeř odskočil a opět zvýšil skóre na 4:1. Do konce zápasu chybělo deset minut a nám se podařilo neskutečným způsobem zvrátit stav utkání. Musím pochválit všechny hráče za to, že se jim neskutečným způsobem podařilo zvrátit stav utkání a zisk tří bodů obrátit na naši stranu. Ukázali tak týmovou součinnost, vůli a morálku!“ Po nevídaném obratu si tak Morkovice připisují pro ně již nečekané tři body. Domácí tým nezvládl koncovku zápasu a ztratil výhru.

FC RAK Provodov
Josef Rak, trenér: Hrálo se velmi kvalitní utkání, v němž nebylo nouze o velmi zajímavé momenty. Nejprve dominovali domácí a pak zase velmi dobře hrající hosté.

FC Morkovice
web Morkovic: Neskutečným závěrem jsme přehráli zkušený celek domácích a bereme cennou výhru.

R. Petr [-] - P. Hlobil [-] , J. Zakopal [-] , M. Velev [-] , V. Chalupa [-] , J. Gargulák [-] (70. T. Haloda [-] ) , A. Urbánek [-] , M. Laciga [-] (77. R. Kamenčák [-] ) , J. Kovář [-] , R. Budín [-] , V. Barcuch [-]

D. Jarka [-] - J. Smažinka [-] , D. Hradil [-] , D. Jablunka [-] , L. Michálek [-] (66. M. Rozsypal [-] ) , J. Večerka [-] (46. D. Tesař [-] ) , D. Prachař [-] (28. R. Zápařka [-] ) - D. Judas [-] , J. Kapounek [-] - M. Oplt [-] , D. Knap [-]

ŽK: 25. R. Budín , 90. T. Haloda - 44. M. Oplt , 87. D. Judas .
Hráči zápasu: M. Laciga - D. Judas , M. Oplt .
Počet diváků: 65. Rozhodčí: KOTAČKA Rostislav - SCHNÜRMACHER Filip, ZPĚVÁK Petr.