2.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

--

Slovanu premiéra pěkně zhořkla

20

Mokré Lazce dvěma góly po pauze rozhodly o třech bodech.

Vstup do I. A třídy se ostravskému Slovanu příliš nevydařil, protože na vlastním stadionu přenechal všechny body Mokrým Lazcům. Hosté naznačili své možnosti již po pár vteřinách zápasu, když Lukáš uviděl v šestnáctce volného Galvase, kterému ovšem střela moc nesedla, takže balon prosvištěl pouze kolem tyče. O chvíli později se dostal do slibné palebné pozice jeho týmový kolega Lomozník, ale i tento moment domácí borci přežili bez úhony. Také Slovan Ostrava dokázal vystrčit růžky, jenže góly prostě v prvním poločase nepadaly. To se rázně změnilo ve 48. minutě, kdy šli hosté do nadějného přečíslení. Košňovský s Wojnarem vymysleli dobrou šanci pro Galvase, který tentokrát zachoval ledový klid – 0:1. Zanedlouho se Mokré Lazce po zákroku na Galvase dožadovaly penalty, ale píšťalka rozhodčího Schneidera zůstala němá. Náladu si hosté spravili v 55. minutě. Přes Lukáše, Wojnara, Košnovského a Šimečka se míč dostal zpět k Lukášovi a ten našel volnou skulinku u přední tyče – 0:2. Definitivně vymalováno mohlo být po příležitosti Košňovského, popel na hlavu si však sypali především domácí. Střet brankáře Kovalíka s ostravským útočníkem posoudil sudí Schneider jako nedovolený, jenže Kovalík penaltu výborně lapil, takže se Mokré Lazce vracely zpět hodně zvesela.

TJ Slovan Ostrava
klubový web: Od úvodu šla na nás znát nervozita. Spousta zkažených a nepřesných přihrávek nás stála síly a soupeř po našich chybách hrozil. Celkově byl první poločas plný nepřesností a to na obou stranách hřiště. Zhruba kolem 30. minuty se zrodila asi největší šance první půle a to když se v pokutovém území uvolnil David Trunkát a předložil míč do prázdné branky Pavlu Pudichovi, ten však míč do sítě nedostal. Hosté měli taky své šance, ale po dobrých zákrocích obrany nebo skvělého Zbyňka Hybše se šlo do kabin za bezbrankového stavu 0:0. Věděli jsme že pokud chceme tenhle zápas pro sebe urvat musíme hru zlepšit ve všech aspektech. Do druhé půle jsme vstoupili na trávník odhodlaně a s tím že je to stále 0:0 a každý gól může znamenat tři body. Sotva rozhodčí foukl do píšťalky dostali jsme první těžký direkt. Na středu hřiště jsme po nepřesné kombinaci ztratili míč a soupeř chybu nemilosrdně potrestal. Po krátké a rychlé kombinaci, kdy jsme po ztrátě nebyli dostatečně zformováni se míč dostal na levou stranu pokutového území, kde si jej přebral Pavel Galvas a ranou po zemi dal svému týmu vedení 0:1. Značně opaření touto brankou jsme dále pokračovali v nepřesné hře. Ztráta střídala ztrátu. O sedm minut později přišla facka číslo 2. Po nádherné kombinaci na jeden dotek poblíž našeho pokutového území se míč po kolmici dostal k Milanovi Lukášovi a ten prostřelil bezmocného Hybše. 0:2 Během sedmi minut soupeř udeřil hned dvakrát. Zdálo se být rozhodnuto. Šlo vidět na celém týmu, že by strašně chtěl jenže zkažené přihrávky a spousta laciných ztrát, to nebyl recept na dvoubrankové manko. Jiskřička naděje přišla v 75. minutě, kdy po faulu na nabíhajícího Pavla Pudicha rozhodčí Schneider nařídil pokutový kop. Ten si postavil obvyklý exekutor David Trunkát. Penaltu poslal k pravé tyči tam však byl připravený brankář hostí Kovalík a penaltu zneškodnil. V posledních čtvrthodince se již nic zásadního nestalo a tak Mokré Lazce uloupily tři body a nutno podotknout zcela zaslouženě. Slovan se celé utkání protrápil a utrpěl v 1.kole porážku. Je zcela jasné, že do příštího týdne je třeba se opět připravit na další utkání. Určitě není nutno dávat hlavy dolů, vždyť je před námi ještě 25 utkání.

FK Sokol Mokré Lazce
Pavel Galvas, útočník Mokrých Lazců: „Na soupeři byl vidět velký nováčkovský elán. Zatímco domácí ze začátku na hřišti nesmyslně létali, my jsme si dali balon chytře do nohy. Oni se snažili hrozit z dlouhých nakopávaných míčů, my jsme přecházeli do nebezpečných brejků. Gólově jsme se ovšem prosadili až po přestávce a Slovan pak naštěstí neproměnil vymyšlenou penaltu. Vytvořili jsme si více šancí než soupeř, takže jsme vyhráli zaslouženě.“

Z. Hypš [-] - L. Ciesarik [-] , J. Strakoš [-] , R. Trojan [-] , D. Trunkát [-] , A. Dostál [-] (46. R. Pytlík [-] ) , T. Kaventa [-] (54. J. Gabriel [-] ) , P. Pudich [-] , T. Pastrňák [-] , M. Kubinec [-] (86. J. Gatnar [-] ) , A. Wojnarovský [-]

R. Kovalík [-] - A. Černohorský [-] (86. D. Exner [-] ) , K. Lomozník [-] (66. D. Líbař [-] ) , P. Galvas [-] , M. Lukáš [-] , P. Wojnar [-] , T. Kosňovský [-] , D. Lebeda [-] , R. Šimeček [-] , J. Garba [-] , Z. Říman [-]

ŽK: 55. A. Wojnarovský , 75. L. Ciesarik - 78. P. Galvas .
Počet diváků: 89. Rozhodčí: SCHNEIDER Pavel - DEDEK Vojtěch, PÍSEČNÝ Lukáš.