5.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

--

Mokré Lazce doma porazily Jakubčovice

24

Domácí rozhodli o své výhře dvěma góly v závěrečné dvacetiminutovce.

Lídr tabulky z Jakubčovic v Mokrých Lazcích zrovna neuchvátil. Domácí mužstvo se od začátku chopilo dirigentské taktovky, když především Wojnar zásoboval své spoluhráče vynikajícími kolmicemi, které ovšem Lukáš s Galvasem nezužitkovali. Vzápětí se Galvas postavil ke standardce, gólman Buček vyšrábl balon na tyčku a dorážející Černohorský zblízka napnul síť, jenže zřejmě stál v ofsajdu, takže se skóre neměnilo. Hosté naopak udeřili z první vážnější akce. Po dlouhém pasu Davida Molnára propadl míč na Chalupu, který sám před brankáře Kovalíkem zachoval ledový klid – 0:1. Jakubčovice okamžitě ožily, ale pokusy Chovance a Šťastného se nesetkaly s úspěchem. Mokré Lazce samozřejmě nic nebalily, což se jim vyplatilo ve 34. minutě. Košňovský nejprve zabojoval uprostřed hřiště, Žurek následně posunul balon na Wojnara, po jehož kolmici se Galvas prezentoval nechytatelnou bombou pod břevno – 1:1. Hosté reagovali trestňákem Chalupy, po němž nebezpečně hlavičkoval Chovanec. Na opačné straně se skvěle uvolnil Žurek, jenže Galvas ztroskotal na Bučkovi. Tečku za úvodním dějstvím poté udělala tutovka Chalupy, kterou výborně zpacifikoval Kovalík. Po přestávce už se Jakubčovice pouze bránily náporu soupeře. O rozdílovou trefu se mohli postarat Galvas s Lukášem, jenže selhali, takže rozhodnutí přinesla až 73. minuta. Agilní Wojnar vyslal kupředu Lukáše, jehož křížná střela zapadla přesně ke vzdálenější tyči – 2:1. V samém závěru ještě podstoupil Líbař důrazný souboj a Žurek po zdařilé individuální akci nasadil Bučkovi jesličky – 3:1.

FK Sokol Mokré Lazce
Pavel Galvas, útočník Mokrých Lazců: „Jakubčovice vyhrály první tři kola, takže jsme čekali, že tady přijede urputný soupeř, ale hosté mě hodně zklamali. Působili velice odevzdaným dojmem, když po přestávce skoro nepřelezli vlastní polovinu hřiště. My jsme bohužel hloupě inkasovali, ale naštěstí jsme poměrně brzy vyrovnali. Ve druhém poločase jsme si vypracovali nejméně pět tutovek, takže to mohlo skončit mnohem vyšším vítězstvím.“

TJ Tatran Jakubčovice
David Molnár (hrající trenér): V prvním poločase jsme jsme měli dvě šance a z jedné jsme dali gól, naštěstí soupeř potřeboval na jeden gól nejméně čtyři. Hráli jsme úplně bez středu zálohy, druhý poločas se bohužel zbytek mančaftu přidal k výkonu zálohy, a výsledkem byl bezduchý výkon. Soupeř zaslouženě vyhrál.

R. Kovalík [-] - J. Garba [-] , R. Šimeček [-] , Z. Říman [-] , P. Galvas [-] (89. A. Hiemer [-] ) , M. Lukáš [-] (86. D. Exner [-] ) , P. Wojnar [-] , T. Kosňovský [-] , L. Poštulka [-] , A. Černohorský [-] (64. D. Líbař [-] ) , J. Žurek [-] (88. D. Benda [-] )

Z. Buček [-] - L. Chalupa [-] , J. Schreier [-] , M. Fertál [-] , R. Šaran [-] (84. V. Náhlík [-] ) , D. Chovanec [-] , P. Šťastný [-] , D. Vavroš [-] , D. Molnár [-] , D. Staff [-] , Z. Sommer [-]

ŽK: 16. A. Černohorský , 87. P. Galvas - 62. D. Chovanec , 71. D. Staff .
Počet diváků: 150. Rozhodčí: PORUBEK Václav - ŠUJAN Stanislav, BARČÍK Antonín.