7.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

Atraktivní zápas pro Chlebičov

25. J. Radek , 36. A. Korbel , 78. R. Kolig - 59. D. Chovanec (p.) , 68. D. Chovanec
19

Chlebičov rozhodl brankou dvanáct minut před koncem.

Šlágr víkendového kola I. A třídy nabídl dva totálně rozdílné poločasy. V první půli na trávníku naprosto kralovali domácí fotbalisté, kteří však měli zpočátku dost zamlžená mířidla. Nejprve si Boháč naskočil na centr Koliga a hlavičkoval příliš vysoko. Vzápětí adresoval Moša přesný zpětný pas Teichmannovi, jehož jedovka se nevešla mezi tři tyče. Preciznější zakončení ukázal až Radek, který se po kombinaci Teichmanna s Koligem zjevil sám před gólmanem Bučkem a nekompromisně rozvlnil síť – 1:0. O necelou čtvrthodinku později vystihl Korbel špatnou rozehrávku hostů a při sólovém nájezdu zachoval pevné nervy – 2:0. Po přestávce ovšem Chlebičov nečekaně vyklidil pole, takže dirigentskou taktovku ochotně převzaly Jakubčovice. Čerstvou krev do žil jim vehnal Chovanec, který v 59. minutě potrestal penaltový faul Lindy – 2:1. Na opačné straně mohl skórovat Korbel, jenže tentokrát tváří v tvář Bučkovi selhal. Domácím se tahle neproměněná tutovka brzy vymstila. Na časomíře zrovna naběhla 68. minuta, když se v nepřehledné skrumáži nejlépe zorientoval Chovanec a srovnal gólové účty – 2:2. Za Chlebičov poté neuspěl hlavičkující Boháč, takže chleba se lámal až v 78. minutě. Korbel se ve vápně zbavil svého strážce a našel nepokrytého Koliga, který se pasoval do role zápasového hrdiny – 3:2.

SK Viktorie Chlebičov
Jiří Swiech, trenér Chlebičova: „Byl po zápas dvou naprosto rozdílných poločasů. V prvním poločase jsme na hřišti totálně dominovali, když jsme pěkně kombinovali a klukům se vlastně nedalo nic vytknout. Během přestávky jsem říkal, že musíme pokračovat v aktivním výkonu, jenže nastal pravý opak. Vůbec se mi to nelíbilo. Zvítězili jsme nakonec dost se štěstím. Tří bodů si velice vážím.“

TJ Tatran Jakubčovice
David Molnár (hrající trenér): První poločas nemá cenu hodnotit, protože jsme nepředvedli absolutně nic co má společného s fotbalem. Druhý poločas už byl z naší strany jiný, dokázali jsme srovnat, ale bohužel jsme soupeři umožnili dostat se dvou vyložených šanci a jednu deset min před koncem proměnil. Fotbal se hraje na devadesát minut a pokud předvedeme odpovídající výkon jen poločas, tak nemůžeme myslet na bodový zisk.

C. Josefus [-] - R. Kolig [-] (83. M. Dzierža [-] ) , F. Linda [-] , M. Starý [-] , J. Majewski [-] - A. Teichmann [-] (80. F. Woch [-] ) , L. Kužel [-] , D. Moša [-] (73. M. Došla [-] ) - T. Boháč [-] , A. Korbel [-] (90. D. Matyášek [-] ) , J. Radek [-]

Z. Buček [-] - L. Chalupa [-] , J. Schreier [-] , D. Chovanec [-] , J. Konrád [-] , T. Murin [-] , R. Šaran [-] (83. V. Náhlík [-] ) , D. Vavroš [-] , D. Molnár [-] , O. Malina [-] , Z. Sommer [-]

ŽK: 34. J. Radek , 56. F. Linda , 82. T. Boháč , 85. A. Korbel - 5. L. Chalupa , 28. T. Murin , 75. D. Vavroš , 86. D. Chovanec .
Počet diváků: 90. Rozhodčí: TOMAI Martin - SLANÝ Jan, FRYČ Lukáš.