10.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

--

Stará Bělá podruhé vyhrála

15. A. Akritidis (p.) , 24. J. Jurásek , 89. P. Firášek , 92. M. Šterban - 48. D. Benek , 75. M. Grigarčík (p.)
16

I když Stará Bělá ztratila dvoubrankové vedení, tak dokázala v závěru vstřelit dvě branky a vyhrát.

Štěpánkovice si dost zavařily, protože se v tabulce nechaly bodově dotáhnout ostravskou Starou Bělou. Hlavně první poločas si hosté rozhodně nevystaví za rámeček. Již v 15. minutě Liška fauloval uvnitř šestnáctky a Andreas Akritidis s přehledem proměnil penaltu – 1:0. Další nedůslednost štěpánkovické defenzivy pak potrestal Jurásek, takže se do šaten odcházelo za průběžného a dost překvapivého stavu 2:0. Druhá půle zastihla hosty v mnohem lepší formě. Čerstvou krev do žil jim vlila 48. minuta, kdy napřáhl zpoza velkého čtverce David Benek a na kluzkém terénu se míč zabrzdil až v síti – 2:1. Čtvrthodinku před závěrečným hvizdem byl navíc po nedovoleném zákroku na štěpánkovického Tomíčka nařízen další pokutový kop. Zodpovědnost vzal na svá bedra Grigarčík a tíhu okamžiku unesl – 2:2. Šokující obrat mohl zařídit Grigarčík, jenže po rohu Heidera orazítkoval pouze tyčku. Protagonista důležitých momentů Grigarčík však v samém závěru zbytečně fauloval a Firášek nádherně zakroutil standardku – 2:3. Poslední slovo si vzal Šterban, když vlétl do otevřené obrany hostů a přidal čtvrtý úspěšný zásah Staré Bělé – 4:2. Stará Bělá si tak připsala druhou výhru v sezóně.

FK Stará Bělá
Petr Sviták - vedoucí týmu: V první půli předvedli kluci odpovědný výkon, byť hra byla poznamenána nervozitou, která některé hráče svazovala a to i přesto, že průběžný výsledek byl k hostům milostivý. Opět jsme neproměnili několik slibných příležitostí, hlavně po rohových kopech, a za přístup v prvním poločase, bychom si zasloužili výraznější rozdíl ve skóre. Druhá polovina utkání již byla na silně nerovném a těžkém terénu velmi složitá. Pumlíč zůstaval fotbalistům pod nohama, v kalužích, a množilo se spoustu nepřesných přihrávek, které umocnil ještě rychlý kontaktní gól soupeře. Hosté po zásluze vyrovnali a pak už jen silou vůle, po nádherné brance z přímého kopu těsně před koncem, se fotbalový bůh přiklonil na stranu domácích. Bohužel hřiště bude po tomto víkendu v katastrofálním stavu. Dorost, jenž hraje divizi, má v neděli Karvinou a následně bude správce areálu horko těžko dávat dohromady travnatou plochu pro další podzimní zápasy.

TJ Sokol Štěpánkovice
Jaroslav Samson, trenér Štěpánkovic: „Hrálo se na těžkém terénu, protože v Ostravě dost pršelo. My jsme klasicky prospali první poločas, když jsme hráli velice špatně. Nejprve jsme inkasovali z penalty a poté jsme zaváhali na naší pravé straně, což znamenalo další obdržený gól. Po přestávce jsme sice dokázali vyrovnat, jenže závěr jsme nezvládli. Zasloužili jsme si bod, ale kvůli špatnému přístupu v první půli odjíždíme s prázdnou.“

M. Pitřík [-] - D. Bereznanin [-] , A. Akritidis [-] , J. Kačer [-] (65. J. Pivovar [-] ) - M. Rusinko [-] , P. Firášek [-] , J. Sáblík [-] , A. Akritidis [-] , J. Vidiševský [-] (87. M. Šterban [-] ) - D. Kožík [-] , J. Jurásek [-]

A. Lefenda [-] - M. Samson [-] , M. Liška [-] - D. Benek [-] (68. S. Baránek [-] ) , M. Grigarčík [-] , J. Tomíček [-] (78. L. Kufka [-] ) , J. Dluhoš [-] (60. J. Machala [-] ) - P. Benek [-] (82. T. Kurka [-] ) , P. Grygarčík [-] , D. Kožušník [-] (72. L. Jurček [-] ) , R. Heider [-]

Počet diváků: 38. Rozhodčí: ŠVEC Marek - JUŘIČKA Jiří, BORÁŇ Tomáš.