13.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

Chlebičov vyhrál tenisově

21. A. Korbel , 22. J. Radek , 48. J. Majewski , 54. T. Boháč , 67. T. Boháč , 79. J. Radek (p.) - 36. D. Charvát
16

Chlebičov vyhrál nad Starou Bělou o pět branek.

Hru kočky s myší připomínal sobotní zápas mezi Chlebičovem a Starou Bělou. Domácí mohli udeřit již ve 2. minutě, ale ránu Boháče po prostrčení Radka zabrzdila tyčka. Vzápětí pálil kousek vedle Radek. Nerozhodný stav zrušil až rohový kop Kužela, po němž Boháč znovu orazítkoval brankovou konstrukci a dorážející Korbel se nemýlil – 1:0. O pár vteřin později Kužel chytře uvolnil Radka, který pohotově rozvlnil síť – 2:0. Ve výhodné palebné pozici se poté objevil Korbel, jenže zbytečně ještě hledal Boháče. Samozřejmě tedy přišel trest, když chyboval Kužel a Charvát korigoval na 2:1. Kdo ovšem čekal drama, ten musel být hluboce zklamaný. Fotbalisté Chlebičova totiž pokračovali v náporu a za svou aktivitu sklízeli gólové ovoce. Třetí úspěšný zásah favorita obstaral Majewski. Po rohu Kužela nejprve trefil Radek břevno a právě Majewski přispěchal s úspěšnou dorážkou – 3:1. Zanedlouho se dostal balon přes Radka a Korbela k Boháčovi a na světelné tabuli naskočil stav 4:1. V 66. minutě předvedli hezkou narážečku Radek s Korbelem a Boháč se ve vápně opět cítil jako ryba ve vodě – 5:1. Tečku za jednoznačným duelem napsal Radek, který skóroval z penalty nařízené za faul na Korbela – 6:1.

SK Viktorie Chlebičov
Jiří Swiech, trenér Chlebičova: „Po celé utkání jsme byli jednoznačně lepším mužstvem. Kdybychom po prvním poločase vedli čtyřgólovým rozdílem, tak by se nikdo nemohl divit. Bohužel jsme proměnili pouze dvě šance a před přestávkou jsme navíc soupeře nechali snížit. Naštěstí jsme perfektně vstoupili do druhého poločasu, čímž jsme zápas definitivně rozhodli.“

FK Stará Bělá
Petr Sviták - vedoucí týmu: Staré pořekadlo platí i pro dnešní zápas, nedáš dostaneš. Chtěli jsme hrát ze zajištěné obrany, ale kluci plnili pokyny trenéra opět jen několik desítek minut. Musím konstatovat, že Chlebičov hrál chytře a to ještě v první půli neproměnil několik vyložených příležitostí. V druhém poločase se hra vyrovnala a ještě při nástupu na hřiště v poločase byl příznivý stav 2:1 pro domácí, ale stačilo několik minut a naše hra již postrádala přesnost. Bohužel bylo z naší jedenáctky jen několik jednotlivci, kteří si odpracovali své, hlavně tedy gólman Pitřík a Charvát společně se střídajícím Pivovarem. Uvidíme co nám přinese poslední mistrovský zápas na domácí půdě… a pak se vrhneme pomalu na zimní přípravu a snad se nám podaří rovněž posilnit i mužstvo.

V. Sýkora [-] - M. Došla [-] , M. Dzierža [-] , M. Starý [-] , J. Majewski [-] - R. Kolig [-] (73. D. Moša [-] ) , L. Kužel [-] , J. Radek [-] - T. Boháč [-] , D. Matyášek [-] (67. A. Teichmann [-] ) , A. Korbel [-] (81. F. Woch [-] )

M. Pitřík [-] - D. Bereznanin [-] , A. Akritidis [-] , M. Rusinko [-] (46. J. Vidiševský [-] ) , M. Machatý [-] (68. M. Kulaviak [-] ) - D. Charvát [-] , P. Firášek [-] , A. Akritidis [-] , J. Sáblík [-] (31. J. Pivovar [-] ) - J. Jurásek [-] (59. J. Kačer [-] ) , D. Kožík [-]

ŽK: 67. J. Majewski , 69. R. Kolig - 43. P. Firášek , 88. J. Vidiševský .
Počet diváků: 90. Rozhodčí: PÍSEČNÝ Lukáš - ŠAFRÁN Martin, KOLEČKÁŘ Antonín.