5.kolo, Zlínský | Krajský přebor , 2019-2020

--

Boršice v domácím prostředí udolaly Bystřici pod Hostýnem

36. J. Janík (p.) , 40. M. Cigoš , 49. T. Ohnutek - 63. J. Juráň
12

Do Boršic zavítali fotbalisté z Bystřice pod Hostýnem a v první půli tahali za kratší konec. Domácí totiž v závěru půle dvakrát udeřili. Brzy po záhájení druhého poločasu přidali domácí třetí trefu, hosté dali výsledku kosmetickou úpravu až po hodině hry.

Domácí byli střelecky efektivnější, když vstřelili dvě branky

Pavel Cigoš, trenér Boršic: „Osmdesát minut jsme hráli v oslabení, ale tým a kabina ukázala, co v nich je. Smekám, před jejich výkonem, byl neuvěřitelný. I v deseti jsme prakticky soupeři nepůjčili balon. Ano, brankář Janečka nás třikrát podržel, ale my dalších pět šest vyložených šancí zahodili. Třebaže jsme opět nebyli kompletní, zejména Michal Cigoš byl k neudržení, soupeř s ním měl velké potíže. Na druhou stranu mě mrzí přístup rozhodčího Surovce, mezi nímž a našim nejzkušenějším hráčem Večeřou již od jara panuje velká antipatie. To pocítil hned v úvodu přísným rychlým vyloučením po jedenácti minutách hry, kdy se navíc hlavním sudím nechal vyprovokovat.“

Ve druhé půli padlo po jedné brance na každé straně

Jindřich Lehkoživ, trenér Bystřice p. H.: „Hned v úvodu zápasu byl vyloučen domácí hráč. Paradoxně nám výhoda jednoho hráče ublížila a vyloučení soupeře nakoplo a vyburcovalo k bojovnému výkonu. V zakládání akcí jsme ztráceli spoustu míčů a dávali jsme tak protivníovi možnost k rychlým brejkům. V prvním poločase dokázali domácí dvě nabídnuté příležitosti využít a zaslouženě vedli 2:0. Po přestávce jsme chtěli se zápasem něco udělat, přešli jsme na hru se třemi obránci a na hrot jsme ke Krajcarovi vysunuli Juráně. Bohužel po další naší chybě jsme inkasovali třetí branku. Nám se podařilo snížit v 70. minutě po standardní situaci Juráněm, ale to bylo z naší strany všechno. I když jsme Boršice zatlačili a vytvořili si nějaké šance, tak soupeř byl stále nebezpečný z brejků a dvakrát nás podržel brankář Juřík.“

SK Boršice
facebook Boršic: V deseti jsme odehráli osmdesát minut a proto všichni zaslouží obrovskou pochvalu.

FK Bystřice pod Hostýnem
facebook Bystřice p/H: Pokud budeme dělat takové chyby a ztrácet tolik míčů, tak budeme body sbírat těžko