1.kolo, Středočeský | Krajský přebor , 2019-2020

--

--

Dobrovice přehrála Lysou nad Labem

12

Dobrovice - V úvodním kole změřili síly dva nováčci. Domácí fotbalisté přivítali celek Lysé nad Labem, která zažívá premiéru v krajském přeboru Domácí již naopak mají zkušenosti i z třetí nejvyšší soutěže, ale letošní rok se rozhodli po odchodu sponzorů přihlásit soutěž o dvě třídy nižší.

Jednogólové vedení zařídil domácím Pečínka

Možná se dalo očekávat, že domácí budou jednoznačně lepším mužstvem, ale hosté od Labe nepředvedli vůbec špatný výkon. Do zápasu vstoupili tak, aby hráli ze zajištěné obrany a to se jim také v úvodu dařilo. Do útoku poté vyráželi při šanci na rychlý protiútok, plynuly z toho však jen dvě střely z větších vzdáleností, ale domácí brankář se zaskočit nenechal.

Ve 35. minutě neuhlídali hosté nakrátko rozehraný rohový kop a na následný centr nejvýše vyskočil stoper Pečínka a poslal domácí do vedení - 1:0.

Dobrovičtí přidali dva góly

Hostující mužstvo chtělo pomýšlet na případný bodový zisk, a tak nechtěli inkasovat druhý gól. To se ale dařilo jen osm minut, pak neuhlídali domácího kapitána Davida Miškovského, který využil přihrávky svého bratra a poslal míč za záda bezmocného Rathouského - 2:0.

V dalším průběhu utkání si hráči Lysé vytvořili dvě velké šance, ve kterých byl Ježek, ale první jeho hlavička šla vedle a s druhou si poradil brankář Bartoš. Domácí přidali ještě uklidňující pojistku v podobě třetího gólu, když míč dostal v 85. minutě do sítě střídající Vajgl - 3:0.

Domácí mužstvo si připsalo možná na první pohled jednoznačné vítězství, které se ale nerodilo příliš lehce.

FK Dobrovice
David Miškovský, kapitán: "V utkání jsme odevzdali poctivý výkon. Myslím, že jsme po celý zápas byli lepším mužstvem a jen škoda, že jsme nepřidali více branek. Chtěli bychom se v soutěži prezentovat kvalitním fotbalem a potěšit věrné dobrovické fanoušky."

FK Slovan Lysá
Václav Sosnovský, hrající trenér: "Hráčům nemohu nic vytknout, zápas odmakali, ale na dobře hrající Dobrovici to nestačilo, vyhrála zaslouženě. Hráli jsme celkem dobře dozadu, vpředu nám chyběl klid ve finální fázi. Ale z našeho výkonu nemám špatný pocit."

Počet diváků: 50. Rozhodčí: Cílek Martin - SVOBODA Richard, JEŽEK Ondřej.