11.kolo, Středočeský | Krajský přebor , 2019-2020

--

Hřebeč vyhrála v Kosmonosech a ty to nesly těžce

68. A. Fišer , 88. A. Fišer , 92. J. Žižka - 40. M. Stříbrský , 42. M. Dolejš , 49. M. Novák (p.) , 83. M. Dolejš
21

Kosmonosy - Domácí šli do zápasu naladěni z posledních dvou zápasů ziskem šesti bodů, Hřebeč zase otočila zápas minulé kolo v derby se Lhotou. Diváci byli svědky sedmi gólů a výhry hostí.

Závěr patřil hostům

Dle domácích přijeli hosté hlavně bránit, ale Hřebeč nastoupila pouze se třemi obránci s cílem, odvést si nějaké body. V úvodu se dvakrátvyznamenal brankář Zajíček a v dalších šancích nemířili domácí přesně. Ve 40. minutě se navíc trefil M. Stříbrský, když dorazil ránu Brodského a hosté vedli - 0:1. O dvě minuty později ještě zvýraznil hostující vedení Dolejš - 0:2.

Domácí utkání zdramatizovali, ale na body nedosáhli

Začátek druhého poločasu nevyšel odmácím stejně tak, jako závěr poločasu prvního. Ve 47. minutě byl ve vápně faulován Pinkas a Novák penaltu proměnil - 0:3. Domácím se podařilo v 68. minutě snížit Fišerem - 1:3. Poté měl dobrou šanci hřebečský O. Stříbrský. Přesto hosté čtvrtý gól přidali a to v 83. minutě, když se trefil Dolejš - 1:4. V 88. minutě ale snížil znovu Fišer - 2:4. V nastavení ještě zdramatizoval zápas Žižka - 3:4. Více už se ale v zápase nestalo a hosté si odvezli všechny tři body.

SK Kosmonosy
SK Kosmonosy: "Hosté k nám od úvodního hvizdu očividně přijeli spíše bránit a od toho se odvíjel celý první poločas. Bohužel pro nás se nám kvůli zatažené obraně soupeře nepodařilo vytvářet značné množství gólových šancí. Mimo jiné jsme v závěru poločasu dvakrát inkasovali při nedůslednosti a nedůrazu před naší bránou. Druhý poločas pro nás začal nešťastně a my obdrželi třetí branku z penalty. Přesně v ten moment dostali hřebečtí fotbalisté možnost na plno ukázat svůj potenciál a této příležitosti se zhostili na výbornou. Všem přihlížejícím ukázali své neochvějné sympatie pro slušné chování a fairplay. I přes nepříznivý stav jsme byli schopni utkání zdramatizovat. Body si však i přes to odváželi hosté. Nám nezbývá než jim poblahopřát a poprosit je alespoň o příspěvek k následujícím mimořádným výdajům klubu. Bylo potřeba objednat speciální úklidové služby na úklid kabiny hostů, protože hřebečtí téměř všude rozťapkali své překypující IQ. Rovněž bylo potřeba zaplatit do znakové řeči kvůli zápisu z utkání, protože šest z jedenácti hřebců zaručeně neumí číst."

SK Hřebeč
Miroslav Novák: "Do Kosmonos jsme si přijeli pro body a taky si je odvážíme. Líbil se mi komentář domácích, kde jsme k nim přijeli bránit, a proto jsme do zápasu nastoupili se třemi obránci. Utkání bylo vyhecované, jelikož domácí nezvládli to, že prohrávali. Začalo to pány na lavičce a ti to přenesli i na jejich hráče. Domácí by se měli naučit pokory, protože tohle jsem ještě v soutěži neviděl. Náš tým zvládnul nový systém výborně, každého hráče bych pochválil za bojovnost. Ve druhém poločase jsme opět neproměnili gólové šance, mrzí mě jen konec zápasu, to jsme takticky nezvládli a pořád se všichni hnali do útoku. Ještě bych dodal, že při zápase v IQ testu bychom domácí porazili daleko větším rozdílem, když o nás říkají, že jsme tým blbců. nejsme tým blbců ani žoldáků, ale 80% týmu jsou vysokoškoláci."

M. Sýkora [-] - D. Marek [-] , T. Fabián [-] , M. Kubelka [-] (55. A. Fišer [-] ) , V. Žďánský [-] (63. J. Motyčka [-] ) , M. Karásek [-] , J. Maryška [-] (55. M. Král [-] ) , J. Keszeg [-] , V. Šulc [-] , L. Hrdlička [-] , J. Žižka [-]