6.kolo, Moravskoslezský | Ostrava - město | Okresní přebor, 2019-2020

--

--

--

--

Nedělní derby, mezi Ostravskou Lhotkou a Markvartovicemi, přineslo těsné vítězství domácím i přes územní dominanci hostů.

4

Na zápase fotil a report zaslal Rostislav Hryn. Děkujeme!

Po poločase nerozhodně

Do utkání vkročily oba týmy s vervou. Hosté s míčem na kopačkách, ale domácí se silným presinkem. V první velké šanci se ocitl domácí Hryn, když hlavičkou protáhl hostujícího gólmana Silbera. Ten nadvakrát zlikvidoval Hrynův pokus bravurním zákrokem.  Ale další šance nepřicházely až do doby, kdy domácím trochu došel dech s vysokým napadáním a hosté tak dostávali více a více prostoru. Hosté se ihned chytli šance a hrozili poměrně často. Dvakrát  se zaskvěl proti střelcům domácí gólman Kotrč, když vychytal samostatné úniky hostů. Jenomže když se hosté dostávali do varu více a více, utlumil je rychlý brejk domácích a nečekaný výlet jejich stopera (Milan Slučiak) až k samotnému vápnu, kde ranou z první, střelou pod víko, nedal Silberovi, v bráně hostí, šanci - 32. minuta 1:0. Hosté se hnali za vyrovnáním a také se do poločasu dočkali, když potrestali zaváhání domácích při bránění standardní situace. Náběhem na zadní tyč si pro snadný gól došel tentokrát hostující stoper David Balgar - 43. minuta 1:1.

Domácí po pauze rozhodli

Do druhé půle nastoupili lépe hosté, kteří kontrolovali míč, ale šance nepřibývaly. Pár pološancí hostů stav nezměnilo. Až ojedinělý útočný výpad domácích zahýbal skórem na světelné tabuli. V 52. minutě našel přesným centrem Marek Bischof střelce gólu Michalise Charitonidise. Ten se hlavou do protipohybu gólmana nemýlil a poslal znovu domácí do vedení - 2:1. Od té chvíle se domácí soustředili hlavně na obranu a nepouštěli hosty blíže k bráně. Pár náznaků bylo, ale pořádné šance nikoliv. Až v samotném závěru, když se hosté tlačili hlavně z krajů a zaměstnávaly domácí hlavně centry. Pár jich bylo zajímavých a zakončení se některá taky objevila, ale nic co by stálo za písmenko....

Ostravská Lhotka i přes územní převahu hostů v derby zvítězila a přerušila tak šňůrku dvou zápasů bez bodu. SK Ostrava Lhotka vs. TJ Sokol Markvartovice 2:1.