6.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2020-2021

Kravaře otočily zápas v Chlebičově

12. L. Kužel - 45. R. Baranek (p.) , 68. J. Ohřál
13

Kravaře vyhrály o jednu branku.

Do atraktivního derby mezi Chlebičovem a Kravařemi vstoupili mnohem lépe domácí fotbalisté. Nejprve osvědčil ve vápně důraz Radek, jenže Boháč nehlavičkoval přesně. O chvíli později rozehrál Kužel roh nakrátko s Koneczným, ale ani následný volej Dzierži se nevešel mezi tři tyče. Svěřenci trenéra Říčného se dočkali ve 12. minutě. Kužel se zpoza šestnáctky odvážně opřel do balonu, který nasměroval přímo do vzdálenější šibenice – 1:0. Vzápětí hrubě chyboval Bitomský, jenže Korbel si vylámal zuby na gólmanovi Moslerovi. Kravaře se poprvé osmělily po rohu Těžkého, ale hlavička Tesaříka prolétla kolem tyčky. Ránu Patrika Kupky pro změnu srazili domácí zadáci. Hostům se zvýšená aktivita vyplatila v nastaveném čase první půle. Po dobré kombinaci s Barankem sejmul Těžkého ve vápně brankář Josefus a rozhodčí Šabacký nařídil penaltu. Zodpovědnost vzal na svá bedra Baranek a do šaten se odcházelo za stavu 1:1. Ve druhém dějství chybně vyběhl Mosler, kterého se snažil přehodit Dzierža, ale jeho pokusu scházela větší razance, takže Kravaře to přežily bez úhony. Hosté pak reagovali nepříjemnou střelou Baranka a především situací z 68. minuty.  Po standardce Schreiera vracel Barcal balon do ohně a Ohřál dopravil míč hlavou do sítě – 1:2. Domácí samozřejmě toužili po vyrovnání, jenže nebylo jim přáno.

SK Viktorie Chlebičov
Lukáš Gabaj, asistent trenéra Chlebičova: „První poločas byl z naší strany výborný. Myslím si, že jsme klidně mohli dát více gólů. Kluci makali, jenže pořád doplácíme na hrubé individuální chyby a neproměněné šance. Třeba penalta byla úplně zbytečná a pohlídat jsme si měli i tu standardku. Pak už si to Kravaře zkušeně pohlídaly. Ve druhém poločase jsme hráli trošku hůře, ale minimálně bod jsme si zasloužili.“

Městský FK Kravaře
Petr Hladký, trenér Kravař: „Nástup do utkání byl z naší strany katastrofální. Prvních pětadvacet minut jsme hráli hrozně. Kdyby Chlebičov vedl dvougólovým rozdílem, takže už bychom to asi těžce otáčeli. Samozřejmě nám trošku pomohl gól do šatny, ale ani ve druhém poločase to nebyla žádná sláva. Moc šancí jsme si nevytvořili. Hrozili jsme spíše ze standardních situací, ze které jsme nakonec zápas rozhodli. Za tři body jsme moc rádi.“

C. Josefus [-] - M. Došla [-] , L. Kužel [-] , M. Starý [-] , T. Boháč [-] , J. Radek [-] , M. Dzierža [-] , A. Korbel [-] , F. Linda [-] (85. L. Gabaj [-] ) , R. Kolig [-] , V. Koneczný [-]

T. Mosler [-] - J. Tesařík [-] , R. Baranek [-] , J. Barcal [-] , V. Těžký [-] , M. Schreier [-] , P. Kupka [-] (58. J. Ohřál [-] ) , K. Nestroj [-] (88. E. Peterek [-] ) , M. Pavelek [-] (45. V. Tomíček [-] ) , O. Bitomský [-] , L. Kupka [-]

ŽK: 41. T. Boháč , 45. M. Došla , 45. A. Korbel , 52. F. Linda , 67. J. Radek , 69. V. Koneczný - 57. M. Schreier , 82. R. Baranek .
Počet diváků: 260. Rozhodčí: ŠABACKÝ Filip - SCHNEIDER Pavel, LUKAŠÍK Petr.